کد خبر 245816
۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۳۳

نماینده ایران، برگزیده مسابقات قرآن کریم تانزانیا شد

نماینده ایران، برگزیده مسابقات قرآن کریم تانزانیا شد

محسن قاسمی از ایران، نفر سوم مسابقات بین المللی قرائت قرآن کریم تانزانیا شد.

به گزارش گروه فرهنگی حیات؛ روز شنبه، چهارم فروردین 1403 مرحله پایانی بیستمین مسابقات بین المللی قرائت قرآن کریم تانزانیا با میزبانی و مدیریت موسسه خدمه القرآن تانزانیا برگزار شد.

با همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان با موسسه خدمه القرآن کریم، آقای محسن قاسمی بعد از موفقیت در آزمون‌های مقدماتی به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران برای حضور در مسابقات به تانزانیا دعوت شدند. علاوه بر ایشان 12 قاری مطرح بین‌المللی دیگر از کشورهای تانزانیا و زنگبار، پاکستان، مصر، ترکیه، آفریقای جنوبی، بنگلادش، مغرب، اندونزی و کومور با یکدیگر به رقابت پرداختند.

کمیته داوری مسابقات به ریاست شیخ علی شمیس از کشور مصر و با حضور شیخ محمد الغزوانی و شیخ مطیع الرحمان المسکاری از کشور مغرب، دکتر اسامه الهواری از کشور مصر، شیخ عبدالوهاب الصراری از یمن، سید صالح الأهدل از کنیا، شیخ اسماعیل لونت از کشور آفریقای جنوبی و شیخ عبدالله المنذری و دکتر عبدالمنان محمد از کشور تانزانیا تشکیل شد.

بعد از اجرای قرائات، نفرات برتر مسابقات به شرح زیر اعلام شد:

1- الیاس المهیاوی از کشور مغرب؛ نفر اول

2- شهاب احمد از کشور مصر؛ نفر دوم

3- محسن قاسمی از کشور ایران؛ نفر سوم

به هر کدام از برگزیدگان جوائزی اهداء شد.

مهمان ویژه مسابقات، آقای دکتر حسین موئینی رئیس جمهور زنگبار بودند. او طی سخنانی با اشاره به حدیث شریف "خَیْرُکُمْ مَنْ تَعَلَّمَ القُرآنَ وَعَلَّمَهُ" برگزاری این گونه مسابقات را جزو بهترین سیاست‌ها و برنامه‌های مسلمانان دانست که باید همه آحاد مسلمانان و موسسات اسلامی در حد توان در ارتقای آن بکوشند.

مرحله نهایی مسابقات در مرکز همایش‌های بین المللی جولیس نایرره با حضور گسترده مسلمانان قرآن دوست تانزانیا و شخصیت‌های مختلف فرهنگی و سیاسی برگزار شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha