کد خبر 245811
۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۹:۱۱

دبیرکل سازمان ملل:

فاجعه انسانی در غزه رخ داده است

فاجعه انسانی در غزه رخ داده است

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در کنفرانس مطبوعاتی با وزیر خارجه مصر اعلام کرد که فاجعه انسانی در غزه رخ داده است.

به گزارش گروه بین‌الملل حیات؛ آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل امروز یکشنبه در کنفرانس مطبوعاتی با سامح شکری، وزیر خارجه مصر اعلام کرد که در نوار غزه یک فاجعه انسانی رخ داده است.

گوترش گفت که خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط اسرای اسرائیلی در غزه و پایان دادن به رنج مردم عزه است.

دبیرکل سازمان ملل افزود که راه زمینی تنها راه انتقال کمک‌های انسانی به غزه است.

گوترش ادامه داد: ما در شورای امنیت اختلافات ژئوپلیتیکی داریم که مانع از اتخاذ تصمیمات معنادار می‌شود.

دبیرکل سازمان ملل با اعلام اینکه بسیاری از کارکنان آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی (آنروا) در غزه کشته شده‌اند، افزود: ما در تلاش هستیم تا حمایت مستمر از آنروا را تضمین کنیم.

سفر گوترش به مصر شامل بازدید از گذرگاه زمینی رفح و تجدید درخواست برای آتش بس در نوار غزه است که صدوهفتاد روز است که مورد تجاوز رژیم صهیونیستی قرار گرفته و طبق آخرین آماری که وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد، تعداد شهدای غزه از هفتم اکتبر گذشته تاکنون به 32 هزار و 226 و تعداد مجروحان هم به 74 هزار و 518 نفر رسیده است.

سفر گوترش به قاهره در حالی صورت می گیرد که رژیم صهیونیستی با وجود درخواست‌های بین‌المللی مبنی بر عدم حمله به رفح، تهدید به حمله زمینی به این شهر کرده است.

اکثریت 2.3 میلیون نفری غزه در مجاورت رفح پناه گرفته‌اند. با وخامت اوضاع انسانی در غزه، امیدها برای دستیابی به آتش بس در ماه رمضان کمرنگ می‌شود.

آژانس‌های بشردوستانه با اعلام اینکه تنها حدود یک پنجم اقلام مورد نیاز وارد غزه شده است، تاکید کرده‌اند که تنها راه برای رفع نیازها در این منطقه، تسریع در تحویل کمک‌ها از راه زمین است. اسرائیل تمام گذرگاه های زمینی خود را به سمت نوار غزه به جز یک گذرگاه مسدود کرده است. 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha