کد خبر 245801
۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۰

«حیات» گزارش می‌دهد؛

اقدامات پلیس برای ایجاد امنیت و آرامش/ باند سارقاین خانه‎‌های شمال تهران منهدم شد

اقدامات پلیس برای ایجاد امنیت و آرامش/ باند سارقاین خانه‎‌های شمال تهران منهدم شد

پلیس یک باند از سارقین خانه‌های شمال تهران را در ایام نوروز منهدم کرد که در این رابطه پلیس از شهروندان خواست پیش از حرکت، تجهیزات ایمنی مناسبی برای منازل و اماکن خصوصی خود تهیه و استفاده کنند تا فرصت از سارقان گرفته شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی حیات، در روزهای تعطیلات نوروزی، پلیس دست از تلاش برای ایجاد امنیت برنداشته است و با دستگیری سارقان در نوروز در تلاش برای ایجاد آرامش است، در تازه‌ترین اقدام پلیس یک سارق میلیاردی در شهر ری دستگیر شد.

سرهنگ محمدقاسم طرهانی در گفتگو با خبرگزاری پلیس، به تشریح این خبر پرداخت و گفت: در سومین روز از فروردین ماه ۱۴۰۳ یکی از شهروندان ساکن محدوده باقرشهر به کلانتری ۱۷۵ مراجعه و ضمن طرح شکایتی عنوان داشت که از منزلش سرقت شده است.

این مقام انتظامی عنوان کرد: با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله تیم‌های زبده‌ای از ماموران تجسس کلانتری تشکیل و در پی سرنخی‌هایی برای شناسایی سارق، اقدامات خود را آغاز کردند.

وی تصریح کرد: با توجه به شگرد سارق یا سارقان و مراجعه به بانک مشخصات سارقان سابقه‌دار مشخص شد که در این سرقت دو سارق سابقه‌دار دست داشته که به تازگی از زندان آزاد شده و دارای سوابق کیفری دیگری نیز هستند.

سرهنگ طرهانی با بیان اینکه اقدامات ماموران پلیس در کمتر از ۲۴ ساعت نتیجه داد و مشخصات و مخفیگاه سارقان شناسایی شده و در یک عملیات ضربتی هر دو را دستگیر کردند، اظهار کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان همه اموال مالباخته به ارزش ۱۵ میلیارد ریال، کشف و پس از صورتجلسه به وی مسترد شد.

وی در پایان، با اشاره به انتقال متهمان به زندان بر اساس دستور مرجع قضائی، گفت: با توجه به ایام تعطیلات و آغاز سفرهای نوروزی، شهروندان به خاطر داشته باشند پیش از حرکت، تجهیزات ایمنی مناسبی برای منازل و اماکن خصوصی خود تهیه و استفاده کنند تا فرصت از سارقان گرفته شود.

گفتنی است پلیس یک باند از سارقین خانه‌های شمال تهران را در نوروز منهدم کرد.

سردار علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی پایتخت اظهار کرد: با وقوع یک فقره سرقت‌ از خانه‌ای  در شمال شرق، موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: شاکی پرونده در جریان تحقیقات گفت، خانه را به قصد مسافرت ترک کرده پس از اینکه به منزل بازگشتم متوجه شدم که درب منزل تخریب و سارقان اقدام به سرقت طلا و جواهرات و کلیه وسایل خانه جمعا به ارزش ۲۱۰ میلیارد ریال  کرده اند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ اضافه کرد: تحقیقات ابتدایی کارآگاهان نشان می‌داد ۷ مرد جوان با خودرو های دنا سفید، پراید و دو دستگاه موتور سیکلت طی ۵ روز متوالی در محل حاضر و اقدام به سرقت کلیه لوازم شاکیه کرده و متواری شدند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: کارآگاهان در نخستین‌گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و اقدامات اطلاعاتی هویت متهمان را شناسایی کردند و متوجه شدند آنها به خانه‌های زیادی در تهران دستبرد زده‌ اند.

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: کارآگاهان پس از کشف این سرنخ مهم در پرونده با روش‌های علمی و بررسی‌های موشکافانه مخفیگاه‌ متهمان را در تهران شناسایی و پس از هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی آنها را طی عملیات‌های پلیسی دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه متهمان پس از انتقال به اداره پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر سرقت از خانه‌ شاکی به ارزش ۲۱۰  میلیارد ریال اعتراف کردند، تاکید شد: در بررسی‌های اولیه از مخفیگاه‌ متهمان اموال مسروقه از جمله، طلاجات، جواهرات، تلویزیون، فرش کشف شد؛ در بررسی‌های بیشتر نیز مشخص شد، سردسته باند با مقداری از پول های سرقتی خودرو تیبا دو خریده است.

سردار گودرزی همچنین گفت: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهمان برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شکات دیگر در اختیار کارآگاهان دستگیری سارقان حرفه‌ای خانه شمال شرق تهران پلیس آگاهی قرار گرفتند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha