کد خبر 245780
۵ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۲:۴۴

فوق ستاره ایرانی در جمع بهترین‌های لیگ قهرمانان

فوق ستاره ایرانی در جمع بهترین‌های لیگ قهرمانان

ابرقدرت های فوتسال جهان در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا در ایروان به مصاف همدیگر خواهد رفت.

به گزارش گروه ورزشی حیات؛ فوتسال اروپا این بار به ایروان ارمنستان تعلق گرفته و ورزشگاه کارن درمیچیان شاهد لحظات به‌یادماندنی و جذاب در جدال های نیمه نهایی و فینال خواهد بود . جایی که مایورکا پالما مدافع عنوان قهرمانی به مصاف بنفیکا پرتغال می‌رود تا فینالیست‌های فصل گذشته باری دیگر در مسیر تاج و تخت فوتسال اروپا برابر یکدیگر قرار بگیرند. دیگر مسابقه آخرین مربع را بارسلونا و اسپورتینگ لیسبون برگزار می‌کنند تا پرافتخارترین ها برای رسیدن به یک قدمی گنج از روی دیگری عبور کنند. با این حال فیفا، به چهار تیم پایانی و فوق ستاره‌هایشان پرداخته و از حسین طیبی به عنوان یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان مایورکا پالما نام برده است. فوتسالیستی که می‌تواند نقش بسزایی در دفاع از عنوان قهرمانی پالما در اروپا داشته باشد. جواهر ایرانی که فصل گذشته نمایش سحرآمیزی را داشت و در کنار لوان مولر دروازه‌بان پالما، از ارکان اصلی قهرمانی مایورکایی ها در اروپا به شمار رفت.

حسین طیبی، فصل گذشته آمار جادویی را از خود بر جای گذاشت. کاپیتان تیم ملی فوتسال ایران در هفت مسابقه، ۷ بار دروازه‌های حریفان را آوار کرد و سه پاس‌گل را برای یارانش ساخت و در نهایت خود را در ترکیب منتخب اروپا دید تا اتفاق بسیار بزرگی را برای فوتسال و ورزش ایران رقم بزند.

فیفا در مطلبی، ضمن نگاهی مختصر به دیدارهای نیمه نهایی یا فینال‌فور اروپا، ستارگان تیم های حاضر را به تصویر کشیده. محض نمونه، پیتو برزیلی را رهبر بارسلونا اسپانیا خواند و از کوئیلو و دایگو به عنوان دیگر ستاره‌های تاثیرگذار آبی اناری‌ها یاد کرد. همچنین به دیگر چهره های مطرح فوتسال دنیا از جمله ژوائو ماتوس، توماس پاکو، پائولتا، پانی وارلا و زیکی ته و الکس مرلیم و تاینان که در تیم‌های بنفیکا و اسپورتینگ توپ می‌زنند، اشاره کرده است.

در نهایت، مایورکا پالما، در اولین فصلش در میان نخبگان اروپا، قهرمان غافلگیر کننده و غیرمنتظره دوره گذشته بود. یک پیروزی بزرگ در فینال که مدیون واکنش‌های فراموش نشدنی دروازه‌بان‌شان لوان مولر خواهند بود و حسین طیبی که فصل فوق العاده ای را پشت‌سر گذاشت و آن‌ها می‌توانند نقش بزرگی را برای تکرار عنوان قهرمانی در اروپا از خود ایفا کنند.

دیدار های نیمه نهایی لیگ قهرمانان فوتسال اروپا (3 می) پیگیری می‌شود و فینال این رقابت‌ها ( 5 می )خواهد بود. در کنار حسین طیبی، مسلم اولاد قباد و سالارآقاپور برای فرارسیدن روز موعود لحظه شماری می‌کنند. زیرا مسلم اولاد قباد فصل گذشته به علت مصدومیت قادر به همراهی شاگردان وادیلو نبود و سالارآقاپور برای اولین بار، بازی در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا را تجربه می‌کند.

فوق ستاره ایرانی در جمع بهترین‌های لیگ قهرمانان

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha