کد خبر 245716
۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۶

اولین اعتراف عامل حمله تروریستی در مسکو

اولین اعتراف عامل حمله تروریستی در مسکو

براساس ویدیوی بازجویی منتشرشده، یکی از عوامل گروه تروریستی اعتراف می کند که ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ از ترکیه وارد روسیه شده است.

به گزارش گروه بین الملل حیات، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز شنبه با اشاره به دستگیری تعدادی از عوامل حادثه تروریستی تالار کروکوس مسکو در حال نزدیکی به مرز اوکراین در کانال تلگرامی خود گفت:‌ ده‌ها سال است که اوکراین به دست نظام‌های لیبرال غربی به مرکز گسترش تروریسم در اروپا تبدیل شده است.

ماریا زاخارووا افزود: اکنون می دانیم که این تروریست‌ها قصد داشتند در کدام کشور از مجازات و شکنجه پنهان شوند.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با اشاره تلویحی به گزارش خبرگزاری غربی رویترز درباره برعهده گرفتن مسئولیت عملیات تالار کروکوس توسط گروه تروریستی داعش ادامه داد: نکته اصلی این است که مقامات آمریکایی فراموش نمی کنند که چگونه محیط اطلاعاتی و سیاسی آنها تروریست‌هایی را که در تالار شهر کروکوس به مردم تیراندازی کردند با گروه تروریستی داعش مرتبط کرد.

زاخارووا گفت:‌ واکنش واشنگتن سؤالاتی را ایجاد می کند، جایی که آنها اعلام کردند که اوکراین و اوکراینی ها در حمله تروریستی در کروکوس دست نداشته اند. مقامات واشنگتن بر چه اساسی در مورد دست داشتن کسی در میان یک تراژدی نتیجه گیری می کنند؟

وی در واکنش به اظهارات مقامات آمریکایی درباره انتقال اطلاعات مرتبط با حمله تروریستی به روسیه گفت:‌ اگر ایالات متحده اطلاعات موثقی در مورد حمله تروریستی در تالار شهر کروکوس داشت، باید فورا به طرف روسی منتقل می‌کرد.
پیش از این، آدرین واتسون سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت: ظاهراً ایالات متحده در اوایل ماه مارس (اسفند ۱۴۰۲) اطلاعاتی در مورد تدارک یک حمله تروریستی در مسکو، احتمالاً در مکان‌های شلوغ، دریافت کرده و آن را با طرف روسی به اشتراک گذاشته است.

یک منبع در سرویس‌های اطلاعاتی روسیه در واکنش به این خبر گفت: این سرویس‌ها، اطلاعاتی را از ایالات متحده آمریکا درباره آماده‌سازی یک حمله تروریستی دریافت کردند، اما این اطلاعات ماهیت کلی داشت و هیچ گونه مشخصاتی در آن ذکر نشده بود.

فعال رسانه روس: اطلاع دقیق از نقش داعش گویای مشارکت غرب در حمله تروریستی است

سردبیر گروه رسانه‌ای راسیا سگودنیا و کانال تلویزیونی آرتی روسیه نیز در کانال تلگرامی خود نوشت:‌ غرب از قبل می دانست که عاملان حمله تروریستی در کروکوس شبیه حامیان گروه تروریستی داعش هستند. ، بنابراین آنها شروع به اطلاع‌رسانی با محوریت نقش داعش کردند.

مارگاریتا سیمونیان افزود: سرویس‌های اطلاعاتی غربی، قبل از دستگیری عوامل تروریستی، یک بار دیگر می‌دانستند عاملان این حادثه چه کسانی هستند. این (به معنای) مشارکت مستقیم (آنها در این عملیات تروریستی ) است.

نخستین اعترافات یک عامل تروریستی

براساس ویدیوی بازجویی منتشر شده، یکی از عوامل گروه تروریستی اعتراف می کند که ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ از ترکیه وارد روسیه شده است.

او همچنین گفت که برای کشتن مردم به او نیم میلیون روبل پیشنهاد شده بود و او این کار را در ازای دریافت پول انجام داده است.

انتهای پیام/ 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha