کد خبر 245645
۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۵

جوانگرایی به سبک ژنرال؛ میانگین سنی تیم ملی پایین آمد؟

جوانگرایی به سبک ژنرال؛ میانگین سنی تیم ملی پایین آمد؟

سرمربی تیم ملی فوتبال سبک خودش برای جوانگرایی در این تیم را دارد و به نظر می‌رسد دعوت بازیکنان جوان نمادین باشد و بیشتر برای پایین آوردن میانگین سنی تیم ملی فوتبال باشد.

به گزارش گروه ورزشی حیات، تیم ملی فوتبال ایران موفق شد در یک دیدار یک طرفه از مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶، با نتیجه ۵ بر صفر تیم ملی ترکمنستان را در ورزشگاه آزدادی مغلوب کند.

ملی پوشان فوتبال ایران نیمه اول را با نتیجه ۲ بر صفر به رختکن رفتند و در دقایق پایانی نیمه اول سردار آزمون به دلیل مصدومیت از زمین بازی خارج شد، در حالی که با توجه به نتیجه بازی انتظار می‌رفت یکی از گزینه‌های جوان در خط حمله جایگزین آزمون شود اما امید نورافکن جایگزین او شد و در خط میانی به میدان رفت.

در ادامه نیز سامان فلاح دیگر مدافع جوان لیست تیم ملی، به دلیل مصدومیت امین هزباوی در دقیقه ۷۰ به همراه مهدی قایدی و الهیار صیادمنش وارد میدان شدند. محمدرضا آزادی نیز در دقیقه ۸۴ جایگزین مهدی طارمی شد و اولین بازی ملی خود را انجام داد،

حالا سوال این خواهد بود که چرا وقتی سرمربی تیم ملی وعده جوانگرایی داده است، در چنین بازی‌هایی که قطعا حساسیت و فشار زیادی ندارد بیشتر از بازیکنان جوان استفاده نمی‌شود تا این بازیکنان بتوانند با شرایط بازی در تیم ملی بیشر آشنا شوند و باتجربه‌تر شوند؟

این شکل دعوت و استفاده نکردن از بازیکنان جوان، تنها جوانگرایی در نیمکت تیم ملی را نشان می‌دهد و بهتر است کادرفنی تیم ملی حداقل مقابل حریفانی مانند ترکمنستان بیشتر به بازیکنان جوان میدان بدهد. 

منبع: ایرنا

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha