کد خبر 245628
۳ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۳

افتضاحی دیگر برای ارتش رژیم صهیونیستی/ دستگیری فرمانده تیپ القسام غزه تکذیب شد

افتضاحی دیگر برای ارتش رژیم صهیونیستی/ دستگیری فرمانده تیپ القسام غزه تکذیب شد

 ارتش و سازمان اطلاعات امنیت داخلی رژیم صهیونیستی (شاباک) در بیانیه مشترکی اعتراف کردند که در اعلام خبر دستگیری «رائد سعد» فرمانده تیپ شهید عزالدین القسام در غزه، مرتکب اشتباده شده‌اند.

به گزارش گروه بین الملل حیات، ارتش رژیم اشغالگر اسرائیل امروز (جمعه) در بیانیه ای مشترک با سازمان امنیت داخلی این رژیم (شاباک) اعتراف کرد که اشتباهاتی در انتشار عکسی که در آن ادعا شده بود ده ها تن از فرماندهان مقاومت در بیمارستان شفاء غزه دستگیر شده اند، وجود دارد.

در این بیانیه که رسانه های صهیونیستی آن را منتشر کردند، آمده است که در عکسی که (دیروز) منتشر شد، اشتباهی رخ داده است.

در این پیوند، شبکه تلویزیونی اسرائیل به نقل از منابع امنیتی این رژیم، دستگیری «رائد سعد» فرمانده تیپ غزه وابسته به گردان های عزالدین القسام شاخه نظامی حماس را تکذیب کرد.

تصویر «رائد سعد» فرمانده تیپ غزه وابسته به گردان های عزالدین القسام شاخه نظامی حماس در عکسی که ارتش رژیم اشغالگر دیروز (پنجشنبه) در اختیار رسانه ها قرار داده و ادعا کرده بود که در جریان حمله به بیمارستان شفا غزه دستگیر شده اند، به چشم می خورد.

پیشتر و ساعاتی پس از انتشار این عکس، یک منبع امنیتی در جنبش حماس در گفت و گو با شبکه الجزیره قطر، ادعای مقامات ارتش رژیم صهیونیستی مبنی بر دستگیری ده ها تن از فرماندهان حماس در داخل بیمارستان شفا غزه را تکذیب و تاکید کرد که آنچه رژیم اشغالگر صهیونیستی پخش می کند در چارچوب جنگ روانی قرار دارد.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی دیروز (پنجشنبه) با اعتراف به اینکه ده ها فلسطینی را در جریان حمله بیمارستان شفا در غزه شهید کرده است، ادعا کرد که در جریان این عملیات نظامی، ده ها تَن از فرماندهان مقاومت فلسطین را دستگیر کرده است.

در همین حال، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که بر اثر حمله نظامیان رژیم اشغالگر اسرائیل به بیمارستان شفا یکی از بزرگترین مجتمع های درمانی نوار غزه، حدود ۱۳ بیمار در این بیمارستان بر اثر قطع و اکسیژن و از کار افتادن تجهیزات تنفسی جان خود را از دست دادند.

گروه‌های مقاومت فلسطین هفتم اکتبر ۲۰۲۳، در واکنش به هفت دهه جنایات اشغالگران، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و همچنان در حال بمباران این منطقه است.

تلاش رژیم صهیونیستی برای نجات از باتلاق غزه ادامه دارد و این رژیم با میانجی‌گری آمریکا، مصر و قطر خواستار آزادی اسرای خود شده است. زیاده خواهی این رژیم در مذاکرات تبادل اسرا، تاکنون مانع از رسیدن دو طرف به توافق برای آتش بس شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha