کد خبر 245540
۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۷

توصیه هلال احمر به مسافران به دلیل افزایش مسمومیت‌ با گاز منوکسید کربن

توصیه هلال احمر به مسافران به دلیل افزایش مسمومیت‌ با گاز منوکسید کربن

بنابر اعلام ستاد ملی خدمات یکپارچه هلال احمر در طرح نوروزی، میزان مسمومیت مسافران با گاز منوکسید کربن نسبت به سال گذشته ۴ درصد افزایش یافته است.

به  گزارش گروه اجتماعی حیات، در متن سومین اطلاعیه ستاد ملی خدمات یکپارچه هلال‌احمر در طرح نوروزی ۱۴۰۳ آمده است:

۱. طی ۷ روز از آغاز طرح نوروزی هلال‌احمر، از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا امروز دوم فروردین، ۱۰۳۷ مورد عملیات و خدمات امدادی برای کمک به هموطنان در حوادث مختلف انجام شده که ۷۱۰ مورد آن (۷۶ درصد از کل عملیات‌های امدادی) مربوط به تصادفات جاده‌ای بوده است. شدت تصادفات نسبت به سال گذشته منجر به رشد ۴.۵ درصدی مصدومان شده، همچنین بر اساس آمارها، میزان مسمومیت ناشی از گاز منوکسیدکربن به ویژه در چادرهای مسافرتی نسبت به سال گذشته رشد ۴ درصدی را نشان می‌دهد که توصیه می‌شود مسافران، موارد ایمنی را در استفاده از وسایل گرمایشی و پخت و پز در چادرها رعایت کنند.

۲. با تلاش امدادگران در ۷ روز گذشته تا امروز به ۵۳۵۵ نفر امدادرسانی و ۴۴۴ نفر در راه‌مانده، اسکان اضطراری داده شدند. همچنین ۳۷۹ مورد انتقال مصدومان به مراکز درمانی و انتقال ۱۷۶ نفر نیز به مناطق امن، توسط امدادگران جمعیت هلال‌احمر انجام شده است.

۳. با آغاز فعالیت ستاد ملی خدمات یکپارچه جمعیت هلال‌احمر در طرح نوروزی ۱۴۰۳، تا امروز، ۴۱۸ هزار و ۸۱۳ نفر از خدمات بشردوستانه اعضای سازمان جوانان هلال‌احمر شامل خدمات پست‌های ایمنی و سلامت نوروزی، فضای دوستدار کودک، تیم‌های سحاب و آموزش‌های امدادی این جمعیت بهره‌مند شده‌اند.

۴. در این‌مدت با اجرای طرح‌های درمانی و دارویی، ۳۲ هزار و ۴۵ نفر به داروخانه‌های هلال‌احمر در سراسر کشور مراجعه کرده‌اند. همچنین بیش از ۲۸ هزار و ۳۰۰ نفر از خدمات درمانی، توانبخشی و واکسیناسیون حجاج، بهره‌مند شده‌اند.

۵. در مجموع در ۷ روز ابتدایی آغاز طرح خدمات یکپارچه نوروزی هلال‌احمر، با مشارکت و تلاش ۸۹ هزار و ۴۱۸ نفر / روز امدادگر، جوان و داوطلب و فعالیت ۴۲۵۸ پایگاه و مرکز، به ۵۷۶ هزار و ۶۶ نفر، خدمات لازم ارائه شده است.

۶. امدادگران جمعیت هلال‌احمر در ۱۴ استان آذربایجان غربی، شرقی، خراسان شمالی، جنوبی، رضوی، گلستان، مازندران، خوزستان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، فارس، زنجان، چهارمحال و بختیاری و بوشهر در حال امدادرسانی به متاثران از سیلاب و آبگرفتگی هستند.

در هر جای ایران که هستید و در صورت نیاز به امدادرسانی، امدادگران هلال‌احمر در کوتاه‌ترین زمان ممکن در کنار شما خواهند بود. ندای امداد هلال احمر با شماره تلفن ۱۱۲ به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی و امداد و نجات افراد حادثه دیده در سراسر کشور است. همچنین سایت آموزشی هلال‌احمر به آدرس khadem.ir برای ارائه اموزش‌های امدادی در دسترس هموطنان است.ب

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha