کد خبر 245536
۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۰

امدادرسانی به بیش از ۱۵۰۰ نفر در عملیات جوی ۳ روز گذشته

امدادرسانی به بیش از ۱۵۰۰ نفر در عملیات جوی ۳ روز گذشته

رئیس سازمان امدادونجات با اشاره به وقوع سیل و آبگرفتگی در ۱۴ استان‌، از حضور و امدادرسانی ۵۷۰ امدادگر در عملیات جوی ۳ روز گذشته خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، محمودی، رئیس سازمان امدادونجات، به بیان جزییات عملیات امدادرسانی در سیل و آبگرفتگی در ۲۹ اسفند تا ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه روز دوم فروردین ۱۴۰۳ پرداخت و گفت: در این مدت زمان، ۱۴ استان متاثر از سیل (آذربایجان شرقی، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، زنجان، خراسان شمالی، آذربایجان غربی، گلستان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، مازندران، فارس، لرستان و کهگیلویه و بویراحمد) نیاز به امدادرسانی پیدا کردند.

وی ادامه داد: امدادگران جمعیت هلال‌احمر به ۱۵۷۰ نفر امدادرسانی کردند و ۲۲۵ نفر را اسکان اضطراری دادند. ۱۳۵ نفر نیز به مناطق امن منتقل شدند.
محمودی با بیان این که ۱۳۲ تیم امدادی، شامل ۵۷۱ امدادگر در عملیات جوی حضور داشتند، افزود: امدادگران با استفاده از دستگاه پمپاژ، آب جمع شده در ۹۴ واحد مسکونی را تخلیه کردند.
رئیس سازمان امدادونجات گفت: ۲۱ دستگاه چادر، ۷۱۵ تخته پتو، ۳۱۱ تخته موکت، ۱۹۱۶ کیلوگرم نایلون، ۲۰۴ ست شستشو، ۴۸ ست بهداشتی، ۱۲۱۵ قوطی کنسروجات، ۱۰۵ کیلوگرم برنج، ۱۵۴ کیلوگرم حبوبات، ۱۳۴ کیلوگرم قندوشکر و ۲۵۱ بسته غذایی توزیع شد.

انتهای پیام

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha