کد خبر 245485
۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۱

با اعلام مدیرعامل شرکت ملی نفت؛

مصرف بنزین در روز پایانی سال با ۱۵۲ میلیون لیتر رکورد زد

مصرف بنزین در روز پایانی سال با ۱۵۲ میلیون لیتر رکورد زد

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از توزیع و مصرف ۱۵۲ میلیون لیتر سوخت در ۲۹ اسفند خبر داد گفت: امیدواریم مدیریت مصرف از سوی مردم مدنظر قرار گیرد.

به گزارش گروه استان‌های حیات، جلیل سالاری مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی امروز، چهارشنبه اول فروردین گفت: رشد مصرف بنزین بسیار فزاینده بوده است و در روز پایانی سال ۱۴۰۲ (۲۹ اسفند) این رقم به ۱۵۲ میلیون لیتر رسید.

وی افزود: مصرف بنزین در ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ نیز از ۱۴۰ میلیون لیتر عبور کرد که عدد بسیار بزرگی بوده و نیازمند مدیریت مصرف سوخت از سوی مردم است.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش بیان کرد: در اسفند سال گذشته مصرف در همه بخش‌ها افزایش داشت و با احتساب گاز طبیعی فشرده (سی‌ان‌جی) طی یک روز ۳۴۰ میلیون لیتر مصرف داشتیم و همکاران ما برای توزیع این مقدار فرآورده به صورت شبانه‌روزی تلاش می‌کردند.

سالاری با تاکید بر اینکه در روزهای نوروز، بیشتر همکاران ما در محل کار حضور دارند و هدف آنها تامین آسایش و سوخت موردنیاز مردم است، افزود: در دو روز گذشته مشکلاتی نیز در مسیر خط لوله انتقال فرآورده بندرعباس - سیرجان - رفسنجان ناشی از تعرض به خط داشتیم که همکاران ما شبانه‌روزی در حال رفع مشکل بودند تا سوخت‌رسانی پایدار باشد.

وی افزود: رعایت سرعت مجاز، کنترل شرایط خودرو و رعایت موارد معاینه فنی در مصرف سوخت موثر است که امیدواریم هموطنان این موارد را مدنظر قرار دهند تا سوخت به‌موقع به همه شهروندان در سراسر کشور تحویل شود.

مدیریت تامین سوخت نوروزی همزمان با تامین سوخت نقاط سردسیر

معاون وزیر نفت در امور پالایش همچنین گفت: برخی نقاط نیز سردسیر است که با توجه به پیش‌بینی هواشناسی، همکاران ما در حال تردد برای توزیع سوخت مایع و نفت سفید هستند که بخشی از ظرفیت ناوگان نیز در این حوزه به کار گرفته می‌شود. همچنین بخشی از ظرفیت ناوگان هم به‌منظور توزیع نفت‌گاز نیروگاهی به‌کار گرفته می‌شود.

سالاری بیان کرد: بازرسی‌ها در مجاری عرضه نیز با همکاری انجمن صنفی جایگاه‌داران در حال انجام است و همکاران شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی شبانه‌روزی در حال نظارت بر روند توزیع سوخت نوروزی هستند. از مردم عزیز انتظار داریم مدیریت مصرف را لحظ کنند تا پایان تعطیلات سوخت مورد نیاز مردم به‌نحو مطلوب تامین شود.

وی تاکید کرد: با توجه به ظرفیت مناسب مجاری عرضه تاکنون نیاز به استفاده از ظرفیت جایگاه‌های سیار و خودروهای سوخت‌رسان نداشته‌ایم و در صورت نیاز از این ظرفیت نیز استفاده خواهیم کرد.

سالاری گفت: در حوزه مرزی نیز تدارکات برای سوخت‌رسانی به مسافران انجام شده و با وجود افزایش مصرف در این مناطق، کمبودی در این زمینه وجود ندارد و توزیع سوخت طبق روال عادی ادامه دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha