کد خبر 245478
۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۰

با اعلام اداره‌کل هواشناسی؛

سرعت باد در استان مرکزی از ۸۰ کیلومتر بر ساعت فراتر رفت

سرعت باد در استان مرکزی از ۸۰ کیلومتر بر ساعت فراتر رفت

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان مرکزی گفت: سرعت وزش باد در برخی از نقاط این استان از ۸۰ کیلومتر بر ساعت فراتر رفت.

به گزارش گروه استان‌های حیات، رضا مرادی معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان مرکزی روز چهارشنبه، افزود: مطابق بررسی‌ها به دلیل جابجایی توده‌های هوا ناشی از عبور سامانه بارشی سرعت وزش باد در استان طی امروز تا اوایل شب ادامه دارد.

وی بیان کرد: همچنین طی ساعات بعدازظهر امروز (چهارشنبه) در برخی از مناطق استان مرکزی احتمال رشد ابر و برخی رگبارهای پراکنده باران دور از انتظار نیست.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: روند کاهش دما به دلیل ریزش هوای سرد که از بامداد امروز آغاز شده، تا فردا پنجشنبه تداوم دارد.

مرادی اظهار کرد: بر این اساس احتمال کاهش دما به زیر صفر در برخی مناطق سردسیر استان وجود دارد که در این راستا هشدار هواشناسی کشاورزی شماره یک به دلیل احتمال خسارت به برخی باغات صادر شده است.

وی گفت: بررسی‌های فعلی حاکی از ورود یک سامانه بارشی از روز جمعه به کشور است که در صورت عدم تغییر در الگوی مدل‌های پیش‌بینی، این سامانه فعالیت بارشی قابل ملاحظه‌ای در استان نخواهد داشت اما وقوع برخی بارش‌های پراکنده در مناطقی از استان دور از انتظار نیست.

بیش از ۱۳۰ میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری ( اول مهرماه سال گذشته) تاکنون در استان مرکزی به ثبت رسیده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha