کد خبر 245477
۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۵

در طرح ملی امداد و نجات نوروزی ۱۴۰۳ صورت گرفت؛

درمان سرپایی ۵۴۷ نفر توسط نیروهای هلال احمر

درمان سرپایی ۵۴۷ نفر توسط نیروهای هلال احمر

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور گفت: در ششمین روز از طرح ملی امداد و نجات نوروزی ۱۴۰۳، نیروهای این جمعیت ۵۴۷ نفر را به صورت سرپایی مداوا کردند.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، بابک محمودی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور اظهار کرد: از تاریخ ۲۴ تا ۲۹ اسفند ماه، در طرح ملی امداد و نجات نوروزی ۱۴۰۳، ۸۳۸ مورد عملیات امدادی توسط نیروهای این جمعیت صورت گرفته است.

وی افزود: ۴۰۷ مورد عملیات جاده‌ای، ۳۹ مورد نیز کوهستان انجام شده است.

محمودی کل دریافت کنندگان خدمات امداد و نجات در کشور را ۳ هزار و ۳۷۸ نفر عنوان و اضافه کرد: ۳۲۴ نفر به مراکز درمانی منتقل و ۵۴۷ نفر نیز به صورت سرپایی درمان شدند، ۱۶۴ نفر به مناطق امن انتقال داده شد و ۲۴۳ نفر نیز اسکان اضطراری داده شد. 

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور اضافه کرد: همچنین برای ۸۵ نفر در حوادث و سوانح جاده‌ای عملیات رهاسازی صورت گرفت و برای هزار و ۴۱۲ نفر سنجش میزان قند و فشار خون انجام شد.

محمودی گفت: به هموطنان توصیه می‌شود سفرهای نوروزی خود را با تعیین زمان، مسیر و مقصد سفر متناسب با فعالیت سامانه بارشی انتخاب کنند و در زمان‌های اعلام شده از تردد و توقف در مسیرها و جاده‌های حاشیه و بستر رودخانه‌ها خودداری کنند؛ و در صورت بروز هرگونه حادثه با شماره ۱۱۲ ندای امداد و نجات جمعیت هلال احمر تماس بگیرند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha