کد خبر 245138
۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۶:۴۴

محاصره بیمارستان شفای غزه توسط ارتش رژیم صهیونیستی/ حمله تل آویو به بیمارستان‌ها غیر انسانی است!

محاصره بیمارستان شفای غزه توسط ارتش رژیم صهیونیستی/ حمله تل آویو به بیمارستان‌ها غیر انسانی است!

نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی بامداد دوشنبه بار دیگر بصورت گسترده و همه جانبه به بیمارستان شفا در غزه حمله کرده و این مرکز بهداشتی را به محاصره خود در آوردند.

به گزارش گروه بین‌الملل حیات و به نقل از شبکه الجزیره قطر، ارتش رژیم صهیونیستی بیمارستان شفا در شهر غزه را هدف حمله سنگین توپخانه‌ای و هوایی قرار داد. همزمان با این حملات، نظامیان اشغالگر اسرائیلی نیز به شلیک گسترده به سوی این بیمارستان کرده و آن را به محاصره درآوردند.

منابع فلسطینی از شهادت و زخمی شدن ده‌ها فلسطینی در حمله صهیونیست‌ها به بیمارستان شفا خبر دادند. به گفته این منابع، صدها آواره، بیمار، خبرنگار و کادر پزشکی و درمانی در داخل این بیمارستان محاصره شدند.

رژیم صهیونیستی با توجیه این یورش مدعی است که گزارش‌هایی مبنی بر حضور فرماندهان ارشد مقاومت حماس در داخل بیمارستان را دریافت کرده است.

حمله تل آویو به بیمارستان‌ها غیر انسانی و نقض قوانین بین‌المللی است

پس از این حمله، وزارت بهداشت غزه بامداد دوشنبه در واکنش به یورش سبعانه بامداد امروز (دوشنبه) نظامیان صهیونیست به مجتمع بهداشتی در این باریکه اعلام کرد که حمله رژیم آپارتاید به بیمارستان‌ها غیر انسانی و نقض آشکار قوانین بین‌المللی است.

در این زمینه خبرگزاری «سما» فلسطین گزارش داد: این وزارتخانه در بیانیه‌ای مسئولیت جان کادر پزشکی و درمانی و صدها آواره، بیمار و مجروح فلسطینی در مجتمع بیمارستانی شفا در شهر غزه را متوجه دشمن صهیونیستی کرد و افزود: یورش نظامیان اشغالگر اسرائیلی به بیمارستان شفا نقض صریح قوانین بین‌الملل و کنوانسیون چهارم ژنو است.

وزارت بهداشت غزه تصریح کرد که دشمن صهیونیستی همچنان با طرح روایات دروغ و ساختگی به دنبال فریب دنیا و توجیه یورش به بیمارستان شفا است.

این وزارتخانه بیان کرد که هدف از حمله نظامی به بیمارستان شفا نابودی کامل نظام سلامت و بهداشت در شمال غزه است. همچنین خواستار مخالفت و مقابله جامعه بین‌الملل با جنایات دشمن صهیونیستی در بیمارستان شفا و دیگر بیمارستان‌های نوار غزه شد.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه همچنین خواستار حضور فوری نهادهای بین‌المللی در بیمارستان شفا و محافظت از غیرنظامیان در داخل آن شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha