کد خبر 242322
۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۸

معاون رئیس‌جمهور مطرح کرد:

مبلغین تحریم انتخابات دوستدار سرافرازی مردم ایران نیستند/ ریشه مشکلات کجاست؟

مبلغین تحریم انتخابات دوستدار سرافرازی مردم ایران نیستند/ ریشه مشکلات کجاست؟

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: کسانی که خیال می کنند با رای ندادن می توانند نظام اسلامی را با چالش مواجه کنند از ایستادگی و جانفشانی میلیون‌ها انسان مومن غافل؛ و دچار اشتباه محاسباتی هستند.

به گزارش گروه سیاسی حیات، سیدمحمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور، در نشست پرسش و پاسخ دانشجویی در دانشکده الهیات دانشگاه تهران به سوالات دانشجویان پیرامون موضوعات گوناگون فرهنگی، سیاسی و مشکلات اقتصادی، معیشتی و صنفی که در فضایی احساسی و هیجانی مطرح شد، پاسخ داد.

اتکای انقلاب بر مردم

معاون رییس جمهور در ابتدای سخنان خود  نقش مردم در دوره‌های مختلف انقلاب را مورد اشاره قرار داد و گفت: اگر انقلاب اسلامی توانست بر رژیمی که ژاندارم منطقه و مورد حمایت همه جانبه آمریکا و غرب بود، غلبه کند و با نصرت خداوند ۴۵ سال در برابر قدرت‌های جهانی و هجمه ها و توطئه‌ها بایستند، دلیل عمده اش حضور و حمایت مردم بوده است.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه اگر مردم در صحنه نباشند دشمنان برای تشدید فشارها به طمع می افتند خاطرنشان کرد: اساسا جنگ تحمیلی به این دلیل آغاز شد چون تصور کردند ارتش متلاشی شده و سپاه هنوز از توانمندی لازم برخوردار نیست و ایران توان مقابله ندارد. بعد از فتنه ۸۸ هم احساس کردند در کشور دودستگی و نارضایتی از نظام بوجود آمده؛ لذا تحریم‌های  به اصطلاح فلج کننده را آغاز کردند و پاییز ۱۴۰۱ نیز با این تصور که مردم به خاطر مشکلات اقتصادی از نظام فاصله گرفته‌اند بلوا و آشوب برپا کردند و خسارات مادی و معنوی وارد کردند.

حسینی با تاکید بر اینکه امام خمینی با درایت و ژرف اندیشی بر حضور مردم در همه امور کشور تاکید داشت، تاکید کرد: انقلاب از ابتدا بر رای و نظر مردم متکی بود و امام راحل و رهبری عزیز حتی در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس فرد و افراد مورد نظر خود را مطرح نمی کردند که مردم خود به بلوغ و بالندگی برسند و این شائبه پیش نیاید که مجال انتخاب از آنها سلب می شود و امروز هم مشارکت مردم در عرصه داخلی و خارجی به ویژه تقویت جبهه مقاومت در منطقه از اهمیت زیادی برخوردار است. امروز در عرصه جهانی دو جبهه رودر روی هم قرار دارند. یکی جبهه انقلاب اسلامی و مقاومت ملت‌های منطقه است و دیگری جبهه نظام سلطه به سرکردگی آمریکا و تجربه نشان داده که هرگاه در مقابل زیاده طلبی‌های نظام سلطه ملتها تسلیم شده و عقب نشینی کرده‌اند، حد یقف برای جهان‌خواران وجود نداشته و به کمتر از سیطره کامل و براندازی اکتفا نکرده اند.

بازتاب مشارکت در انتخابات

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: حضور مردم در انتخابات ۱۱ اسفند بازتاب جهانی و دارای پیام روشنی است، تجربه نشان داده که هرگاه مردم حضور گسترده‌ای داشته اند فشارها کمتر شده است چنانکه سال گذشته با حضور میلیونی مردم در مقاطع مختلف به ویژه راهپیمایی ۲۲ بهمن، رویکرد غرب و ارتجاع منطقه علیه کشورمان تغییر کرد.

معاون پارلمانی رییس جمهور در تشریح حق یا تکلیف بودن مشارکت در انتخابات گفت: بله در جمهوری اسلامی رای دادن مثل برخی کشورها اجبار قانونی ندارد و یک حق برای شهروندان محسوب می شود اما از منظر امام و بزرگان انقلاب و به حکم عقل و منطق یک تکلیف ملی و دینی هم محسوب می شود چون در سرنوشت مردم و آینده کشور اثر قابل توجهی دارد.

حسینی  دانشجویان را به حضور در صحنه تبیین و تشویق دیگران به شرکت فعال در انتخابات دعوت کرد و گفت: شما دانشجویان بهتر از هر کسی می‌توانید با هم سن و سالان خود ارتباط برقرار کرده و با منطق و استدلال آنها را به اهمیت حضور در انتخابات ترغیب و همراه نمایید.

ریشه مشکلات کجاست؟

معاون رییس جمهور در ادامه در پاسخ به سخنان یکی از دانشجویان که از نبودن آزادی، پوشش اختیاری تا مشکل خودرو، مسکن و اشتغال پرسید و  تاثیر انتخابات در رفع مشکلات را شوخی و بی‌اثر عنوان کرد، ضمن پاسخ به موارد مذکور گفت: شوخی رفتار و مواضع کسانی است که به خاطر تعلل و ناکارآمدی تورم افسارگسیخته، رکود سنگین و معضلات اقتصادی فراوانی در کشور ایجاد کردند و امروز از موضع طلبکارانه و با شگردهای تبلیغی تلاش می کنند اذهان جوانان و دانشجویان را از عامل اصلی کمبودها و نقش خود در مشکلات معیشتی را  به سمت سوی ساختار نظام منحرف کنند.

حسینی با اشاره به حوادث ۴۵ سال گذشته، تاکید کرد: برخی مدعیان اصلاحات در حالی نگران اوضاع کشور و معیشت مردم شده اند که حداقل در ۴ دوره ۸ ساله یعنی ۳۲ سال قوه مجریه در اختیارشان بوده است و امروز به جای پاسخگویی، فرافکنی را پیشه ساخته‌اند در حالیکه بسیاری از مشکلات امروز ریشه در آن دوره ها دارد و دولت مردمی در دو سال و نیم گذشته بی‌وقفه تلاش کرده تا کاستی‌ها و کمبودهای ناشی از رخوت و سستی و ناکارآمدی های گذشته را جبران کند؛ لذا با عبرت آموزی از رخدادها و تجربیات، امروز یکایک ما ضمن مشارکت در انتخابات وظیفه داریم به افرادی کارآمد، مسئولیت پذیر و دلسوز برای نمایندگی مجلس رای دهیم تا با همدلی و هم افزایی با مدیران اجرایی راه را بر خدمت به مردم و پیشرفت کشور مهیا سازند.

معاون رئیس‌جمهور چقدر حقوق می‌گیرد؟

معاون رئیس جمهور در پاسخ به سوال دانشجویی مبنی بر اینکه درباره حقوق دریافتی خود شفاف سازی کنید گفت: بنده عضو هیئت علمی دانشگاه تهران هستم و تاکنون به هرجا مامور شده‌ام حقوق ماهانه را از دانشگاه دریافت کرده‌ام، ضمن اینکه در ابتدای هر دوره از مسئولیت لیست اموال و دارایی‌ مسئولین ثبت و ضبط  و در آخر دوره، مورد بررسی قوه قضائیه قرار می‌گیرد و بی‌تردید اگر مدیری سرمایه اش افزایش نامتعارف داشته باشد مورد رسیدگی قرار می گیرد و به طور کلی با سوء استفاده کنندگان از موقعیت برخورد قاطع می شود، شاید دیر و زود داشته باشد اما سوخت و سوز ندارد، همچنان که با برادر رئیس جمهور سابق، برادر معاون اول سابق و برخی رؤسای سازمانها و مدیران ارشد متخلف و مجرم برخورد شد و این روند ادامه دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha