کد خبر 242020
۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۲

«حیات» گزارش می دهد؛

خودروهای جانبازان تغییر کرد/ ۱۳ خودروی وارداتی در سامانه یکپارچه

خودروهای جانبازان تغییر کرد/ ۱۳ خودروی وارداتی در سامانه یکپارچه

در اطلاعیه جدید سامانه یکپارچه فهرست خودروهای جدید قابل ثبت نام جانبازان به ۱۳ مورد تغییر پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی حیات؛ نظر به اصلاح بند (۱) ماده (۱۷) آیین نامه اجرایی بند (و) تبصره (۷) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور مبنی بر اینکه جانبازان معزز می‌توانند بدون کارت بازرگانی پس از ثبت سفارش و با تشخیص و تایید بنیاد شهید و امور ایثارگران رأساً اقدام به واردات خودرو کنند. به استحضار می رساند با توجه به پیگیری‌های جانبازان معزز درخصوص نحوه واردات توسط شخص جانباز و ضرروت آگاهی کامل از نحوه واردات، اقدامات ذیل جهت واردات خودرو ضروری است.

 ۱- ثبت سفارش توسط شخص جانباز

 ۲- تایید توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران

 ۳- اخذ ارزش گمرکی خودرو مورد نظر از کمیته ارزش‌گذاری خودرو

 ۴- دریافت خدمات پس از فروش

 ۵- اخذ مجوز استاندارد برای خودرو وارداتی

 ۶- اخذ مجوز محیط‌زیست برای خودرو وارداتی

 ۷- درخواست از بانک عامل به منظور اخذ ارز براساس سقف تعیین شده

 ۸- انجام فرآیند ترخیص گمرکی

 ۹- انجام فرآیند شماره گذاری

 ۱۰-پرداخت کلیه عوارض قانونی

* بدیهی است در صورتیکه خودرو وارداتی انتخاب شده توسط جانباز قبلاً واردکشور شده باشد ردیف های ۳، ۴، ۵ و ۶ نیاز نمی‌باشد اما سایر مراحل باید توسط جانباز انجام پذیرد.

با عنایت به ابلاغ تصویب نامه شماره ۲۱۰۶۱ /ت۶۲۲۰۲هـ مورخ ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ درخصوص اصلاحیه آیین نامه اجرایی بند (و) تبصره (۷) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۲ و تغییرات ایجاد شده در لیست مشمولان جانبازان در سطوح ۳۵، ۳۰ و ۲۵ هزاریورو همچنین افزوده شدن برخی خودروهای وارداتی برای جانبازان و عدم ثبت نام تعدادی از جانبازان، به اطلاع جانبازان معزز ۷۰ درصد (عادی ) می‌رساند از تاریخ ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ لغایت ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ می‌توانند با مراجعه به سایت، اقدام به ویرایش کرده و خودرو مورد نظر خود را انتخاب کنند. خودروهای مشمول جانبازان معزز ۷۰ درصد (عادی) به شرح ذیل است.

خودروهای جانبازان تغییر کرد/ ۱۳ خودروی وارداتی در سامانه یکپارچه

لازم به ذکر است پیش ثبت نام فوق صرفاً جهت اطلاع از نوع درخواست و نیازسنجی خودروهای درخواستی جانبازان است و پس از پالایش با اطلاع رسانی به کلیه جانبازان، نحوه ثبت سفارش و عقد قرارداد با شرکت های واردکننده، به آگاهی این عزیزان خواهد رسید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha