کد خبر 241944
۲ فروردین ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۰

در گفتگو با «حیات» مطرح شد؛

تخلف فروش سیگار به افراد زیر 18 سال/ فروش مجازی محصولات دخانی ممنوع است

تخلف فروش سیگار به افراد زیر 18 سال/ فروش مجازی محصولات دخانی ممنوع است

رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت از ممنوعیت فروش مجازی محصولات دخانی خبر داد.

بهزاد ولی‌زاده رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی حیات، اظهار کرد: بر اساس ماده ۱۳ قانون کنترل دخانیات موضوع ممنوعیت فروش در اینترنت و کانال‌های تسهیل کننده دسترسی افراد به مواد دخانی، به وضوح آمده است.

وی اضافه کرد: موضوع ممنوعیت فروش محصولات دخانی به افراد زیر ۱۸ سال ذکر شده و این مسئله جزء مصوبات مجلس است. هر صنفی که اقدام به فروش محصولات دخانی می‌کند٬ باید بر اساس دستورالعمل ستاد کشوری کنترل دخانیات، موارد ذکر شده در قانون را مانند عدم فروش محصولات دخانی به افراد زیر ۱۸ سال به طور دقیق رعایت کند.

رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: قانون صراحتا تاکید زیادی بر ممنوعیت فروش مجازی مواد دخانی داشته است.

وی ادامه داد: فروش اینترنتی محصولات دخانی به نوعی تهدید کننده سلامت عمومی محسوب می‌شود و وزارت بهداشت پیگیر لغو مجوز عاملیت فروش این افراد متخلف خواهد بود و در همین خصوص با دادستانی کل کشور هماهنگی‌های لازم انجام شده است.

ولی زاده تاکید کرد: مردم با مشاهده فروش محصولات دخانی به نوجوانان توسط یک واحد صنفی، فورا موضوع را به سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت گزارش کنند تا اعمال قانون با هدف حفظ سلامت نوجوانان و پیشگیری از آسیب‌های جسمانی این افراد انجام شود.

رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی همچنین گفت: در بحث ممنوعیت فروش محصولات دخانی به افراد زیر ۱۸ سال جرایم مالی نیز در پی خواهد بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha