کد خبر 240761
۲۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۲

با افزایش سرعت باد در سیستان‌وبلوچستان؛

هواشناسی استان سیستان‌وبلوچستان هشدار سطح زرد صادر کرد

هواشناسی استان سیستان‌وبلوچستان هشدار سطح زرد صادر کرد

رئیس اداره پیش‌بینی و مدیریت بحران اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد هواشناسی توسط این اداره‌کل از پیش‌بینی افزایش سرعت باد در استان خبر داد.

به گزارش گروه استان های حیات؛ علی ملاشاهی با اشاره به صدور هشدار هواشناسی سطح زرد توسط اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان از پیش‌بینی افزایش سرعت باد در استان خبر داد.

رئیس اداره پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا استان سیستان و بلوچستان گفت: از فردا تا صبح دوشنبه 30 بهمن وزش باد شدید برای مناطق مرکزی و جنوبی استان از سمت جنوب غرب پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: بعد از ظهر یکشنبه تا دوشنبه در شمال استان وزش باد از سمت شمال شدید همراه با گرد و خاک خواهد بود؛ همچنین برای روز یکشنبه در برخی نقاط شمالی استان شرایط برای بارش پراکنده فراهم است.

ملاشاهی خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود در این مدت به نکات بهداشتی و استفاده از ماسک در زمان غبار آلود شدن هوا توجه و رعایت حداکثری مقررات رانندگی در جاده‌ ایرانشهر- بم در نظر گرفته شود. همچنین از فعالیت‌های کوهنوردی به ویژه صعود به قله تفتان و از کار در ارتفاعات پرهیز شود و برای کاهش خسارات احتمالی تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

رئیس اداره پیش‌بینی و مدیریت بحران اداره‌کل هواشناسی سیستان و بلوچستان همچنین به صدور هشدار هواشناسی سطح زرد دریایی در خصوص پیش‌بینی وزش باد شدید روی دریای عمان اشاره کرد و گفت: از ظهر یکشنبه تا چهارشنبه دوم اسفندماه روی دریای عمان وزش باد تا حدود 54 کیلومتر در ساعت و افزایش ارتفاع موج تا حدود دو متر به ویژه از بعد از ظهر یکشنبه تا بعد از ظهر دوشنبه پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: توصیه می‌شود در این مدت از شنا و تفریحات دریایی خودداری و در ترددهای دریایی به ویژه تردد با شناورهای سبک احتیاط شود و برای کاهش خسارات احتمالی تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha