کد خبر 240192
۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۷

طرح همیاران آرامش با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در محله‌ها آغاز شد

طرح همیاران آرامش با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در محله‌ها آغاز شد

معاون فرهنگی اجتماعی فراجا از آغاز اجرای طرح همیاران آرامش اجتماعی خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ سردار سعید منتظر المهدی با حضور در مسجد جامع نارمک درباره اجرای طرح همیاران آرامش گفت: با  همکاری ایجاد شده میان پلیس و وزارت کشور، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و ... طرح همیاران آرامش اجتماعی آغاز شد.

وی افزود: این طرح امروز در مسجد سمنگان در محله سمنگان  به صورت آزمایشی کلید خورد و در صورت موفقیت در سراسر کشور ایجاد خواهد شد.

معاون فرهنگی اجتماعی فراجا با بیان اینکه ایجاد آرامش اجتماعی اهمیت بسیاری دارد، گفت: پلیس نیز به دنبال تحقق همین آرامش است و در این زمینه از کمک مردم استفاده خواهد کرد.

منتظرالمهدی درباره جزئیات طرح همیاران آرامش نیز گفت:  در این طرح کاهش آسیب اجتماعی با رویکرد محله محور مورد توجه قرار گرفته و امیدواریم که اجرای آن کمک کند تا کمتر شاهد بروز پدیده‌های اجتماعی مانند اعتیاد، سرقت، کلاهبرداری، جرائم سایبری و ... باشیم.

وی ادامه داد: در این طرح، پلیس اقدام به آموزش به مردم خواهد کرد و همچین از ظرفیت خود مردم نیز در موضوع آموزش استفاده خواهد کرد تا مشارکت مردم برای حل مشکلاتشان ایجاد شود. همچنین در این طرح خدماتی مثل خدمات درمانی و مشاوره‌ای نیز ارائه می‌شود.

معاون فرهنگی اجتماعی فراجا افزود: معتمدین محل برای حل مشکلات هم محلی های خود با پلیس همکاری می کنند. پلیس هدایت و مدیریت این امر را توسط کلانتری ها انجام خواهد داد و کلانتری ها مسئولان را جمع کرده، مشکلات را بیان کرده و با همکاری مردم مشکلات رفع می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha