کد خبر 240177
۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۹

چهل و دومین جشنواره تئاتر فجر؛

«بازگشت به خان نخست» میهمان دانشگاه امیر کبیر

«بازگشت به خان نخست» میهمان دانشگاه امیر کبیر

نمایش «بازگشت به خان نخست» برگزیده بخش دانشگاهی جشنواره تئاتر فجر، میهمان دانشگاه امیر کبیر می‌شود.

به گزارش گروه فرهنگی حیات؛ نمایش «بازگشت به خان نخست» در چهل و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از سوی وزارت علوم تحقیقات و فناوری جایزه اول بخش دانشگاهی را به خود اختصاص داده و از طرف معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تقدیر ویژه شد.

این نمایش خیابانی در فضایی کمدی به نقد اجتماعی قوانین الهی و انسانی که در سال‌های ۱۳۵۲ تا ۱۳۵۷ توسط افراد نقض شده می‌پردازد.

برگزیده بخش دانشگاهی جشنواره تئاتر فجر میهمان دانشگاه امیر کبیر
در این اثر نمایشی ۵۰ دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا از رشته‌های بازیگری، کارگردانی، ادبیات نمایشی، نمایش عروسکی، طراحی صحنه و فلسفه هنر از استان‌های مختلف کشور به عنوان بازیگر حضور داشته و سایر عوامل نمایش عبارتند از: طراح و نویسندگان:داریوش نصیری، مرتضی وکیلیان، مشاوران کارگردان:دکتر بهزاد آقاجمالی، دکتر سعید قاسمی، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز:نگین زینی‌وند، گروه کارگردانی:رضاشفائی، آیلار صدرخواه، سامان ترده، علی صفری، سامان ایرانی، علی قراربخش، عکاس و تصویربردار:امین سروری، طراح فضا: داریوش نصیری، مرتضی وکیلیان، طراح لباس:داریوش نصیری، نگین زینی‌وند، طراح پوستر و بروشور:امیرحسین قاسمی، زهرا رضوان، مدیر صحنه:کوثر آقایی.

نمایش خیابانی بازگشت به خان نخست به تهیه کنندگی و کارگردانی داریوش نصیری از ۲۸ بهمن ماه در محوطه دانشگاه امیر کبیر برای دانشجویان اجرا می‌شود. نمایش خیابانی بازگشت به خان نخست از ۲۸ بهمن الی ۴ اسفند ساعت ۱۱ صبح در صحن دانشگاه امیرکبیر (دانشگاه پلی‌تکنیک تهران) اجرا می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha