کد خبر 240163
۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۶

اقدامات شهر ری در خصوص اتباع غیرمجاز

اقدامات شهر ری در خصوص اتباع غیرمجاز

فرماندار ری در جنوب تهران، با تشریح اقدامات در خصوص اتباع غیر مجاز، از جمع آوری روزانه ۳۵۰ نفر اتباع غیرمجاز در شهرستان خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ مهدی باب الحوائجی فرماندار شهرستان ری شامگاه دوشنبه در ادامه برگزاری دیدارهای چهره به چهره مسئولین با شهروندان در مساجد سطح شهرستان، با حضور در مسجد شیخ طاهر با نمازگزاران و اهالی محله نفرآباد شهرری دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این نشست فرماندار ویژه شهرستان ری در سخنانی عنوان کرد: مقام معظم رهبری ری را قبله تهران نامیدند. در مدیریت شهرستان ری ما نیازمند آن هستیم که ابتدا معین نماییم قبله تهران باید دارای چه شرایط و خصوصیاتی باشد. سپس بررسی نماییم که آیا این شرایط امروز در سطح شهرستان ری برقرار است و یا باید با برنامه ریزی های لازم ایجاد شود. یکی از شرایط لازم وجود شهرداری ویژه و مستقل زیر نظر فرمانداری ویژه شهرستان ری می باشد. این یک نظریه کارشناسی شده و فارغ از دیدگاه سیاسی می باشد.

باب الحوائجی ادامه داد: یکی از اقدامات و طرح‌های ما پیرامون شهرستان ثبت جهانی ری می باشد. ۸ هزار سال قدمت یعنی یک شهر جهانی، اتفاقی که در صورت وقوع خیر و برکت بسیاری را برای مردم شریف ری به همراه دارد و سرعت رشد و توسعه شهرستان را چندین برابر خواهد کرد.

وی افزود: شهرری به عنوان پایلوت طرح برخورد با اتباع بیگانه غیرمجاز انتخاب و تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است. اکنون با اختصاص مکان مناسب و با همکاری سازمان ملی مهاجرت قرارگاه کنترل و برخورد با اتباع غیرمجاز در ری درحال تشکیل است. بنده بعنوان نماینده دولت و سخنگوی مردم شریف ری در تمامی جلسات و نشست‌های مرتبط این دغدغه مهم مردم شهرستان ری را مطرح نموده و با جدیت بدنبال رفع آن هستیم.

معاون استاندار تهران اضافه کرد: ری همواره مهد قهرمانان و پهلوانان رشته های مختلف ورزشی بوده است‌. همه باید کمک نماییم تا نام ری بعنوان شهر طلایی المپیکی ایران مجدداً احیا شود. یکی از طرح‌های ما در این حوزه ساخت و راه اندازی مجموعه ورزشی شامل خانه‌های تخصصی ورزش های مختلف می باشد که بر اساس توافقات انجام شده مقرر گردید اداره ورزش و جوانان نسبت به معرفی یک قطعه زمین مناسب برای این طرح اقدام و ما نیز نسبت به جذب اعتبارات مالی لازم جهت ساخت مجموعه اقدام نماییم.

وی در ادامه به موضوعات ترافیکی در ری به ویژه در محدوده آستان مقدس حضرت سیدالکریم اشاره کرد و گفت: ما در شهر ری با معضلات ترافیکی زیادی روبرو می باشیم. بویژه در ایامی مانند ماه محرم، پیاده روی اربعین حسینی «ع» و یا ایام مسلمیه در اطراف حرم حضرت عبدالعظیم با گره های ترافیکی سنگینی روبرو می شویم. یکی از طرح هایی که برای رفع این مشکل درحال مطالعه و طراحی می باشد اجرای زیرگذر مانند محدوده آستان مقدس حضرت امام رضا «ع» در مشهد می باشد. درحال حاضر اجرای این طرح در حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در این خصوص مذاکراتی با شهرداری تهران انجام شده است.

فرماندار ویژه شهرستان ری در پایان خاطرنشان کرد: بنده از تمامی شما مردم شریف و ولایتمدار ری دعوت می‌کنم در روز ۱۱ اسفندماه باحضور گرم و پرشور خود در پای صندوق های اخذ رأی در تعیین سرنوشت و آینده کشور سهیم شده و تمامی طرح و نقشه های شوم دشمنان ملت ایران را نقش بر آب نمایید. به فرموده مقام معظم رهبری حضور در انتخابات یک وظیفه شرعی و ملی است و همه ما می بایست با حضور خود در صحنه انتخابات و با رأی به افراد صالح، سالم، متخصص و دلسوز به تشکیل مجلسی قوی و کارآمد کمک نماییم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha