کد خبر 240095
۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۳

ادعای وزیر صهیونیستی درباره مسئولیت مصر در حمله هفتم اکتبر

ادعای وزیر صهیونیستی درباره مسئولیت مصر در حمله هفتم اکتبر

وزیر دارایی رژیم صهیونیستی درباره حوادث هفتم اکتبر، انگشت اتهام را به سمت قاهره نشانه رفت و مدعی شد حماس از طریق مصر مسلح شده است.

به گزارش گروه بین الملل حیات؛ «بتسلئیل اسموتریچ» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی امروز دوشنبه مدعی شد مهمات جنبش حماس عمدتاً از مصر وارد می‌شود و قاهره مسئولیت بزرگی را در قبال آنچه در ۷ اکتبر رخ داد، بر عهده دارد.

وی در نشست با حزب صهیونیسم مذهبی که ریاستش را برعهده دارد از «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواست از فرستادن هیئت به قاهره جهت تکمیل مذاکرات درباره تبادل اسرا خودداری کند.

اسموتریچ در ادامه مدعی شد باید رئیس موساد را به جای فرستادن به قطر، به سراسر دنیا فرستاد تا رهبران حماس را «نابود» کند و رئیس شاباک را هم به جای اینکه با حماس مذاکره کند باید به رفح فرستاد تا همه نظامیان این جنبش را از میان بردارد.

وی ادعا کرد پاسخ به حماس، حملات در رفح خواهد بود و نباید فشار آمریکا یا ترس از آسیب رساندن به غیرنظامیان رژیم صهیونیستی را از اشغال رفح و «نابودی» حماس باز دارد.

ارتش رژیم صهیونیستی طرح حمله زمینی به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه را تصویب کرده است.

وزیر دارایی رژیم صهیونیستی قبلا هم در ماه دسامبر از مصر بابت اجازه واردات مهمات از خاکش به نوار غزه انتقاد کرده بود.

اسموتریچ در آن زمان گفته بود مصر باید به ساکنان غزه اجازه دهد از مرز عبور کرده و به کشورهای دیگر مهاجرت کنند.

این وزیر تندرو صهیونیستی با پایان جنگ غزه مخالف است و بر تحقق اهداف ادعایی رژیم صهیونیستی در این جنگ از جمله «حذف» حماس و آزادی اسرای صهیونیستی تاکید دارد.

اسموتریچ در جلسه حزب صهیونیسم مذهبی گفت بهترین راه حل برای آزادی اسرای صهیونیستی ادامه عملیات نظامی در غزه است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha