کد خبر 239982
۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۲

استاندار اردبیل خبر داد:

ساخت پروژه بیمارستانی ۱۰۴۰ تختخوابی اردبیل با همکاری شرکت چینی

ساخت پروژه بیمارستانی ۱۰۴۰ تختخوابی اردبیل با همکاری شرکت چینی

استاندار اردبیل گفت: پروژه بیمارستانی ۱۰۴۰ تختخوابی اردبیل با همکاری شرکت چینی ساخته خواهد شد و زمین بیمارستان تخصصی قلب استان اردبیل با ۲۰۰ تختخوابی فراهم شده و از سال آینده عملیات اجرایی آغاز خواهد شد.

به گزارش گروه استان‌های حیات؛ سیدحامد عاملی در آیین آغاز بهره‌برداری از دبیرستان خیرساز 12 کلاسه مصلی‌نژاد، اظهار کرد: پس از آغاز به‌کار دولت سیزدهم، با بررسی تخصصی مشکلات و عقب‌ماندگی‌های استان اردبیل، برنامه‌ریزی‌های جامع برای فرآهم‌سازی زمینه‌های پیشرفت انجام شد و هم‌اکنون استان در مسیر پرشتاب پیشرفت قرار گرفته است.

وی افزود: تا پیش از دولت سیزدهم، استان اردبیل از 185 کیلومتر بزرگ‌راه برخوردار بود که در سال گذشته 52 کیلومتر به بزرگ‌راه‌های استان افزوده شد و برای سال جاری هم برنامه‌ریزی 85 کیلومتر بزرگ‌راه انجام شده بود که 40 کیلومتر آماده بهره‌برداری است و از 45 کیلومتر باقی‌مانده، آسفالت لایه اول انجام شده و آسفالت لایه دوم منوط به شرایط آب و هوایی است.

استاندار اردبیل ادامه داد: سهم مصرف گاز استان اردبیل 11میلیون مترمکعب است که در فصل پاییز و زمستان با افزایش میزان مصرف گاز در برخی از نقاط با افت فشار مواجه می‌شویم و از همین رو خط دوم انتقال گاز به استان برای افزایش ظرفیت گاز استان به 25 میلیون مترمکعب آغاز شد و هم‌چنین خط انتقال گاز به شمال استان اردبیل نیز در حال اجراست.

عاملی تصریح کرد: جلوگیری از خروج آب‌های سرزمینی یک‌ مسئله مهمی است که با عنایت رهبر معظم انقلاب و اقدامات رئیس‌جمهور، برای پروژه ملی پایاب سد خداآفرین 6000 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافت تا این پروژه در سال آینده به بهره‌برداری برسد و در افزایش قابل توجه میزان تولیدات کشاورزی و سرانه درآمد مردم استان اردبیل تأثیرگذار باشد.

وی ادامه داد: در حوزه درمانی استان اردبیل با مشکلات اساسی و کمبود 1700 تخت بیمارستانی مواجه هستیم که در راستای رفع این کمبود، بیمارستان نجف‌زاده پیشرفت فیزیکی 20 درصدی داشته و پروژه بیمارستانی 1040 تختخوابی اردبیل با همکاری شرکت چینی ساخته خواهد شد و زمین بیمارستان تخصصی قلب استان اردبیل با 200 تختخوابی فراهم شده و از سال آینده عملیات اجرایی آغاز خواهد شد.

استاندار اردبیل گفت: در 28 ماه گذشته در دولت سیزدهم، 40 سفر شهرستانی در استان اردبیل با 580 مصوبه و تحقق 63 درصدی این مصوبات، انجام شده که در سال جاری این سفرهای شهرستانی، با همراهی مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان صورت پذیرفت که تأثیرات مهمی در گره‌گشایی از مشکلات مردم داشته است.

عاملی اظهار کرد: طی 2 سال گذشته در سطح استان اردبیل، ساخت بیش از 28 هزار مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن آغاز شده که این اقدام بزرگ در استان بی‌سابقه بوده و با توجه به نیاز مردم به مسکن، قطعا تعداد متقاضیان و ساخت مسکن در استان اردبیل افزایش پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به رویداد اردبیل 2023 پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو بیان کرد: براساس تلاش‌ها و اقدامات انجام‌شده، طی سال جاری استان اردبیل در حوزه بازاریابی گردشگران خارجی رتبه اول کشور را کسب کرد و با توجه به ظرفیت‌های گردشگری استان، ساخت 2 هتل 5 ستاره در اردبیل و سرعین در سال جاری آغاز شده و در سال آینده هم ساخت چند پروژه هتل 5 ستاره در دستور کار قرار دارد.

استاندار اردبیل تصریح کرد: باید در استان اردبیل فرهنگ تقدیر و سپاسگزاری از اقشار مختلف نهادینه شود که در سال جاری از چهره‌های مختلف شاخص در حوزه هنری، فرهنگی، ورزشی و علمی در رده سنین مختلف تجلیل و قدردانی شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha