کد خبر 239908
۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۵

بائربوک:

حمله اسراییل به رفح موجب فاجعه انسانی می‌شود

حمله اسراییل به رفح موجب فاجعه انسانی می‌شود

وزیر خارجه آلمان مدعی حمایت از غیرنظامیان در رفح در برابر حمله رژیم صهیونیستی به این منطقه شد.

به گزارش گروه بین الملل حیات، به نقل از راشاتودی، وزیر خارجه آلمان مدعی نگرانی نسبت به احتمال فاجعه انسانی در رفح شد.

«آنالنا بائربوک» وزیر امور خارجه آلمان به رژیم صهیونیستی نسبت به حمله به جنوب غزه هشدار داد، زیرا این حمله تنها منجر به کشته شدن غیرنظامیان بیشتر خواهد شد.

وزیر خارجه آلمان در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت :۱.۳ میلیون نفر در یک فضای بسیار کوچک به دنبال حفظ خود از جنگ هستند.

وزیر خارجه آلمان در این پیام، بدون اشاره به حمایت های کشورش و غرب از رژیم صهیونیستی در حمله به غزه، مدعی شد که حمله ارتش رژیم صهیونیستی به رفح یک فاجعه انسانی را شکل خواهد داد. رژیم صهیونیستی باید در برابر تهدیدات حماس از خود دفاع کند، اما در عین حال باید تا حد امکان از درد و رنج غیرنظامیان بکاهد.

رفح، مرز جنوبی غزه با مصر تنها منطقه‌ای است که هنوز هدف حملات زمینی رژیم صهیونیستی قرار نگرفته است و برای بیش از نیمی از ۲.۳ میلیون جمعیت غزه پناهگاه محسوب می‌شود.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی پیش از این از حمله قریب‌الوقوع به رفح خبر داده و گفته که از ارتش این رژیم خواسته است تا برای تخلیه صدها هزار نفر از این منطقه خود را آماده کنند. در جریان حملات هوایی رژیم صهیونیستی به رفح، دیروز دست کم ۴۴ فلسطینی که بیش از ۲۰ تن آنها کودکان بودند، به شهادت رسیدند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha