کد خبر 239718
۲۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۰:۴۵

«حیات» گزارش می‌دهد؛

متقاضیان خودروهای وارداتی بخوانند/ فردا آخرین مهلت ثبت‌نام

متقاضیان خودروهای وارداتی بخوانند/ فردا آخرین مهلت ثبت‌نام

مهلت ثبت‌نام خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه تا روز دوشنبه ۲۳ بهمن‌ماه ۱۴۰۲ تمدید شده و متقاضیان تنها تا فردا مهلت برای ثبت‌نام دارند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی حیات؛ ثبت‌نام جدید برای خودروهای وارداتی از روز دوشنبه ۱۶ بهمن‌ماه در حالی آغاز شد که یک بار مهلت ثبت‌نام تمدید شده و متقاضیان تنها تا فردا، دوشنبه ۲۳ بهمن‌ماه ۱۴۰۲ برای ثبت‌نام مهلت دارند. 

چه تعداد خودرو عرضه شده است؟ 

رئیس سازمان توسعه تجارت در مورد تعداد خودروهایی که در این نوبت برای متقاضیان جدید خودرو عرضه شده است، گفت: بالغ بر ۱۰ هزار خودرو در سامانه عرضه شده و قرار است این خودروها ظرف سه ماه تحویل شوند.

قیمت خودروهای عرضه شده در سامانه یکپارچه

متقاضیان خودروهای وارداتی بخوانند/ فردا آخرین مهلت ثبت نام

جدول شماره ۱: قیمت فروش محاسباتی قطعی خودروهای وارداتی در مبادی ورودی واحد: ریال

تبصره ۱- قیمت مندرج در جدول، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و ... به قیمت‌های فوق اضافه می‌گردد که واردکنندگان با رعایت آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو می توانند نسبت به دریافت آن اقدام نموده و در موعد مقرر نسبت به تحویل خودرو اقدام نمایند.

تبصره ۲- عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر ۵ روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی خودرو وارداتی انتخابی حذف می‌گردد.

تبصره ۳- کلیه شرکت‌های واردکننده می‌بایست مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام نمایند در صورت تاخیر در تحویل و ... قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در آیین نامه فوق خواهند شد.

تبصره ۴- با وکالتی نمودن حساب و ثبت نام اولیه در سامانه یکپارچه هیچ تعهدی مبنی بر تخصیص خودرو ایجاد نخواهد شد.

تبصره ۵- اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha