کد خبر 239579
۲۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۴

آتش‌سوزی‌ جنگل‌های آمل مهار شد

آتش‌سوزی‌ جنگل‌های آمل مهار شد

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آمل با اشاره به اینکه حدود یک هزار مترمربع از عرصه جنگلی در منطقه کمدره این شهرستان در آتش سوخت، از مهار آتش در این منطقه خبر داد و گفت: سهل انگاری گردشگران در خاموش کردن آتش، باعث بروز آتش سوزی عرصه جنگلی این خِطه شد.

به گزارش گروه استان‌های حیات؛  علی اصغر اسماعیل زاده روز جمعه، از مهار کامل آتش با حضور به موقع نیروهای این اداره و کمک‌های مردمی در ارتفاعات جنگلی روستای «کمدره» از توابع بخش دشت‌سر آمل خبر داد.

وی با بیان این که، پیش از ظهر پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، بخشی از جنگل «کمدره» دچار سوزی شد، ادامه داد: ماموران سرجنگلبانی کرسنگ به محض مشاهده حریق، با کمک نیروهای مردمی و همیاران طبیعت با اقدام سریع و به‌موقع مأمورین اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آمل، این آتش سوزی را مهار و از گسترش آن به مناطق پایین دست پیشگیری کردند.

آتش‌سوزی‌ جنگل‌های آمل مهار شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آمل با اشاره به اینکه متاسفانه حدود یک هزار مترمربع از عرصه جنگلی در منطقه کمدره در آتش سوخت، تصریح کرد: سهل انگاری گردشگران در خاموش کردن آتشی که برای گرم کردن غذا، اقدام به ترک از جنگل کرده بودند، باعث بروز آتش سوزی عرصه جنگلی منطقه کمدره شدند.

اسماعیل زاده، در عین حال از همیاران طبیعت و شهروندان در خواست کرد، در صورت مشاهده دود و حریق در عرصه‌های جنگلی و مرتعی، از طریق شماره تماس ۱۵۰۴ یگان حفاظت منابع طبیعی را اطلاع دهند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha