کد خبر 238467
۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۹

خطر سقوط سنگ و بهمن در جاده چالوس

خطر سقوط سنگ و بهمن در جاده چالوس

رییس پلیس راه البرز گفت با توجه به افزایش دما، خطر ریزش سنگ و سقوط بهمن در جاده های کوهستانی بویژه کرج - چالوس متصور است و مسافران باید از توقف در حاشیه جاده خودداری کنند.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، سرهنگ پیمان کرمی، رئیس پلیس راه البرز روز شنبه در گفتگویی، اظهار کرد : طی ۲ روز گذشته تا کنون بیش از پنج فقره سقوط بهمن در جاده چالوس رخ داده که خوشبختانه هیچ آسیب جانی و مالی در پی نداشت.

وی اضافه کرد: ماموران راهداری با تلاش بی وقفه و شبانه روزی درکمترین زمان نسبت به پاکسازی سطح معابر اقدام کردند.

رئیس پلیس راه البرز گفت: توقف خودروها در محدوده هایی که احتمال ریزش سنگ و سقوط بهمن وجود دارد با خطراتی همراه است.

وی بیان کرد: اکنون در محدوده کندوان در جاده چالوس ، آزادراه غدیر و کرج -قزوین شاهد مه غلیظ هستیم که رانندگان باید خودروهای خود را به لوازم ایمنی ، تجهیزات زمستانی و چراغ های مه شکن مجهز کنند.

کرمی تاکید کرد: سالم بودن بخاری و برف پاک کن خودرو، همراه داشتن تجهیزات زمستانی، لباس گرم و غذای کافی از دیگر توصیه های پلیس راه البرز به رانندگان است.

وی گفت: اکنون تمام راه های استان البرز به غیر از جاده هشتگرد -طالقان باز بوده و تردد در آن ها جریان دارد.

رییس پلیس راه البرز یادآورشد: پلیس راه استان البرز با آمادگی کامل برای هرگونه خدمات امدادی و انتظامی در راه های استان مستقر شده است .

به گزارش حیات، استان البرز دارای یک هزار و۵۶۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی است که ۱۸ درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه های این استان است.
نیمی از جاده ۱۶۰ کیلومتری جاده کرج- چالوس درحوزه استان البرز و نیمی دیگر درحوزه استان مازندران واقع شده است .

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha