کد خبر 238313
۱۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۳

وزیر راه و شهرسازی:

سه هزار کیلومتر راه روستایی در کشور احداث شد

سه هزار کیلومتر راه روستایی در کشور احداث شد

وزیر راه و شهرسازی گفت: ساخت سه هزار کیلومتر راه روستایی از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون در کشور احداث شده است.

به گزارش گروه استان‌های حیات، مهرداد بذرپاش بعدازظهر پنجشنبه در آئین افتتاح ۹۸ طرح راهداری و راه روستایی در استان هرمزگان، در خصوص کمبود ناوگان مسافری در کشور اظهار کرد: تدابیر لازم برای رفع مشکل کمبود ناوگان مسافربری برای ایام عید و مسافرت‌ها اتخاذ می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به بهره‌برداری همزمان از حدود ۲۸ هزار میلیارد ریال پروژه حوزه راهداری در هرمزگان، بیان کرد: اجرای ۳۱ هزار کیلومتر روکش آسفالت باتوجه به محدودیت‌های مالی و منابع محدود در این استان اتفاق بسیار خوبی است.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: استان هرمزگان به دلیل دسترسی به آب‌های آزاد و اهمیت جغرافیای سیاسی که برای کشور دارد، از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و در واقع کریدور اصلی شمال به جنوب کشور از این شاهراه می‌گذرد؛ وقتی از هرمزگان سخن گفته می‌شود یعنی از یک مرکز مولد در اقتصاد کشور صحبت می‌کنیم؛ لذا زیرساخت‌های حمل و نقلی به‌ویژه در محورهای مواصلاتی اهمیت بسیاری پیدا می‌کند.

بذرپاش همچنین با بیان اینکه باید بخش قابل توجهی از سهمیه قیر به این استان اختصاص یابد، به وضعیت شهرستان بشاگرد اشاره کرد و گفت: بشاگرد نمادی از مظلومیت از حیث محرومیت در کشور شده که نیاز است ارائه خدمات در آن تداوم یابد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha