کد خبر 237769
۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۴

مدیرعامل صندوق ذخیره مطرح کرد؛

ضرورت نظارت واحدهای حقوقی در کلیه مراحل قراردادهای مالی

ضرورت نظارت واحدهای حقوقی در کلیه مراحل قراردادهای مالی

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان تاکید کرد: همه ارکان موسسه نسبت به حفاظت از دارایی‌های فرهنگیان وظیفه و تعهد دارند، لذا باید ضمن حل پرونده‌های سنواتی به نفع اعضای صندوق،از ایجاد پرونده‌های جدید جلوگیری کنیم.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، به نقل از صندوق ذخیره فرهنگیان، محسن احمدی در همایش توانمندسازی و ارتقای دانش و مهارت کارشناسان و مدیران واحد حقوقی و قراردادهای موسسه، هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه در اردوگاه شهید باهنر ضمن تسلیت شهادت حضرت زینب (س) به عنوان اسوه صبر و تقوی و با تهنیت ایام پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی افزود: در آستانه چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، یاد حضرت امام و شهدا را گرامی می‌داریم.

مدیرعامل موسسه با تاکید بر اینکه راهبرد شفاف سازی مسائل حقوقی باید به طور جدی دنبال شود به ضرورت تسریع در ایجاد سامانه دعاوی و قراردادها اشاره کرد و گفت: با کسب آمار و اطلاعات موسسه در حوزه حقوقی متوجه شدم که خوشبختانه حرکت ارزشمندی از سوی هیات مدیره موسسه در دوره جدید صورت گرفته و اقدامات خوب و شایسته‌ای در حوزه حقوقی انجام شده است.

مدیرعامل صندوق با تاکید بر ایجاد بانک اطلاعاتی دقیق و روزآمد از پرونده ها حقوقی موسسه و کل گروه به ضرورت رصد و پایش مستمر و موثر این پرونده ها اشاره کرد و گفت: طبق گزارش‌های ارائه شده، تاکنون تعدادی از پرونده های حقوقی سنواتی موسسه منجر به صدور رای در محاکم قضایی گردیده و مابقی نیز در حال پیگیری است و موظفیم از منافع صندوق در بالاترین سطح محافظت و مراقبت نماییم.

احمدی همچنین بهبود و افزایش کارایی تیم حقوقی و بهره گیری از افراد کاردان، حرفه و باتجربه حوزه حقوقی و امور قراردادهای شرکت های تابعه را جزو الزامات این حوزه بیان کرد و افزود: باید پرونده‌های سنواتی را با جدیت دنبال کرد و به گونه‌ای ورود کنیم که به نفع اعضای صندوق رای بگیریم و دستیابی به چنین نتیجه‌ای نیازمند ارتباط مناسب با محاکم قضایی و بهره‌گیری از دانش روز است که ما مصمم به پیشبرد امور حقوقی صندوق و شرکت‌های تابعه در همین مسیر هستیم.

احمدی اضافه کرد: ارتباط و تعامل مناسب با دستگاه قضایی و بهره‌گیری از دانش روز و وکلای خوب می‌تواند به برنده شدن صندوق در پرونده‌های حقوق کمک کند زیرا وظیفه داریم به هر نحو ممکن از اموال فرهنگیان حفاظت کنیم.

مدیرعامل صندوق تصریح کرد: خوشبختانه این اقدام در شورای حقوقی موسسه و مجموعه تخصصی شروع شده است و هر روز بالنده‌تر می‌شود و این امید را به وجود می‌آورد که بتوانیم در آینده نزدیک با نظم بخشیدن به فعالیت‌ها، به وضعیت حقوقی موسسه سروسامان بدهیم.

احمدی اظهار داشت: در گام اول به سمت پیشگیری از ایجاد پرونده قضایی برویم و اینجاست که نقش واحدهای حقوقی کاملا برجسته است و اهمیت ویژه دارد. اگر گام به گام در آغاز هر قراردادی در مجموعه موسسه، واحد حقوقی نظارت داشته و هماهنگی تنگاتنگی با بقیه بخش‌ها داشته باشد یقینا خیلی از مباحث و مشکلات بوجود نمی‌آید.

مدیرعامل موسسه بیان کرد: در گام بعدی باید پرونده‌های سنواتی را با جدیت دنبال کرد و به گونه‌ای ورود کنیم که به نفع اعضای صندوق رای بگیریم و دستیابی به چنین نتیجه‌ای نیازمند ارتباط مناسب با محاکم قضایی و بهره‌گیری از دانش روز است که ما مصمم به پیشبرد امور حقوقی صندوق و شرکت‌های تابعه در همین مسیر هستیم.

احمدی با بیان اینکه اعضای هیات مدیره صندوق امانتدار امانتی هستند که به آنان سپرده شده است گفت: باید برای غلبه بر چالش‌ها، برنامه‌ریزی منسجم داشته باشیم.

وی ضمن تشکر و قدردانی از بانیان و متولیان برگزاری همایش ابراز امیدواری کرد از این همایش نتایج ملموسی در حوزه مباحث حقوقی استخراج شود که به برنامه‌ریزی منجسمی برای تحقق سیاست‌های هیات مدیره منجر شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha