کد خبر 237624
۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۱

کمیسر آژانس امدادرسانی سازمان ملل مطرح کرد؛

تعلیق کمک‌های مالی به غزه توسط برخی کشورها شوکه‌کننده است

تعلیق کمک‌های مالی به غزه توسط برخی کشورها شوکه‌کننده است

کمیسر کل آژانس امدادرسانی سازمان ملل به آوارگان فلسطینی بامداد یکشنبه تعلیق کمک‌های مالی به این سازمان توسط برخی کشورهای غربی را محکوم کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل حیات، «فیلیپ لازارینی» کمیسر کل آژانس امدادرسانی سازمان ملل به آوارگان فلسطینی بامداد یکشنبه تعلیق کمک‌های مالی به این سازمان توسط برخی کشورهای غربی را محکوم کرد.

لازارینی بامداد یکشنبه طی بیانیه‌ای گفت: «تعلیق کمک‌های مالی به آنروا، فعالیت‌های بشردوستانه در خاورمیانه، به ویژه در غزه را تهدید می‌کند».

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وی در ادامه از کشورهایی که کمک‌های مالی به آنروا را تعلیق کرده‌اند درخواست کرد که در تصمیم خود تجدید نظر کنند.

این مقام سازمان ملل با بیان اینکه فلسطینیان غزه بیش از این نباید مجازات دسته جمعی بشوند، توضیح داد: «با ادامه جنگ و آوارگی، بیش از دو میلیون نفر در غزه برای بقا به آنروا وابسته هستند».

طبق این گزارش، لازارینی همچنین افزود: «ما پناهگاه‌هایی را برای بیش از یک میلیون نفر در غزه راه‌اندازی کرده و غذا و مراقبت‌های بهداشتی اولیه را حتی در اوج درگیری‌ها به آنها ارائه می‌کنیم».

طبق گزارش‌ها، تاکنون ۹ کشور از جمله آمریکا، انگلیس، ایتالیا، فنلاند، هلند، استرالیا، آلمان و اسکاتلند به بهانه دروغ‌های واهی منتشرشده توسط صهونیست‌ها، کمک‌های مالی به آنروا را تعلیق کرده‌اند.

پیش از این، وزارت امور خارجه آمریکا بر اساس دروغ‌های رژیم صهیونیستی، ادعا کرده بود که ۱۲ کارمند آنروا در حمله رزمندگان مقاومت حماس به رژیم صهیونیستی در هفتم اکتبر سال گذشته (عملیات طوفان الاقصی) نقش داشته‌اند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha