کد خبر 237011
۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۷

نماینده زابل:

کاهش سهمیه سوخت مردم در استان سیستان و بلوچستان مشکلات فراوانی ایجاد کرده است

کاهش سهمیه سوخت مردم در استان سیستان و بلوچستان مشکلات فراوانی ایجاد کرده است

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش سهمیه سوخت در استانی که جایگاه سی ان جی ندارد و حمل و نقل عمومی در آن وجود ندارد مشکلات زیادی برای مردم ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی حیات، محمد سرگزی، نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند و نیمروز و هامون در مجلس شورای اسلامی، در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه، ۳ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری با انتقاد از کاهش سهمیه سوخت یارانه ای، گفت: بسیاری از مردم در استان سیستان و بلوچستان به نمایندگان پیام دادند و خواستند مشکل سوخت در استان سیستان و بلوچستان در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: ۵۰ لیتر از سهمیه آزاد مردم در کشور کاهش پیدا کرده است اما از آن جایی که در تمام جایگاه های عرضه بنزین در کشور کارت آزاد وجود دارد مشکل مردم کمتر است اما به دلیل محدودیت هایی که دولت در استان سیستان و بلوچستان قرار داده است این مشکل به شکل متفاوتی جلوه می کند و از آن جایی که مردم این استان باید تمام نیاز خود را از حداقل سهمیه بنزین مرتفع کنند با کاهش اخیر زندگی شان دچار چالش جدی شده است.

نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند و نیمروز و هامون در مجلس تصریح کرد: در کشور به ازای هر سکو یک کارت آزاد با سهمیه ۱۰ هزار لیتر وجود دارد و هر کسی نیاز داشته باشد می‌تواند استفاده کند اما در استان سیستان و بلوچستان به تعدادی از جایگاه ها فقط یک کارت آن هم با سقف ۳ هزار لیتر سوخت اختصاص یافت.

وی خطاب به وزیر نفت، گفت: تا چه زمانی مردم سیستان و بلوچستان باید تاوان ضعف مدیریت و بی برنامگی شما و زیر مجموعه تان را بدهند و آیا اطلاع دارید امکانات حمل و نقل عمومی در استان سیستان و بلوچستان وجود ندارد و سوخت جایگزین بنزین نیز وجود ندارد و یک روز به بهانه مبارزه با قاچاق سهمیه حمل و نقل جاده ای را کم می کنید و امروز نیز سهمیه بنزین مردم را.

وی خاطرنشان کرد: لازم است رئیس جمهور و رئیس مجلس هرچه سریع تر ورود کنند تا مشکل مردم حل شود و نمایندگان نیز استیضاح وزیر نفت را امضا کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha