کد خبر 236936
۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۷

در لایحه بودجه مطرح شد؛

اعطای تمام سود شرکت‌های وزارت راه و شهرسازی به خزانه

اعطای تمام سود شرکت‌های وزارت راه و شهرسازی به خزانه

نمایندگان مردم در مجلس تمام شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی در حوزه حمل و نقل را مکلف کردند تا تمامی سود قابل تقسیم خود را پس از کسر مالیات به حساب صندوق توسعه حمل و نقل کشور نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کنند.

به گزارش گروه سیاسی حیات، نمایندگان در نشست علنی نوبت دوم امروز (سه‌شنبه 3 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 1403 کل کشور، با بندهای (پ) و (ت) تبصره (10) ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

در بند (پ) تبصره (10) ماده واحده آمده است؛ هر یک از شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی در حوزه حمل ‌و ‌نقل مکلفند صددرصد (100%) سود قابل تقسیم خود را پس از کسر مالیات، پنجاه درصد (50%) سود ویژه و سود سهام دولت مندرج در پیوست شماره (3) این قانون تا سقف ده هزار میلیارد (10،000،000،000،000) ریال به‌حساب صندوق توسعه حمل ‌و نقل کشور نزد خزانه‌داری کل کشور که توسط وزارت راه و شهرسازی اعلام می‌شود، واریز نمایند.

همچنین در بند (ت) تبصره (10) ماده واحده نیز آمده است: وزارت راه و شهرسازی موظف است از محل ردیف مربوط در جداول پیوست قانون بودجه، نسبت به تأمین و نصب دوربین‌های پایش(کنترل) سرعت و تشخیص الکترونیکی تخلفات رانندگی با همکاری و هماهنگی «فراجا» اقدام و زمینه دسترسی برخط فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به آنها را فراهم نماید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha