کد خبر 236875
۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۰

در لایحه بودجه مطرح شد؛

مشخص شدن منابع درآمدی اجرای مرحله دوم طرح توسعه پالایشگاه آبادان

مشخص شدن منابع درآمدی اجرای مرحله دوم طرح توسعه پالایشگاه آبادان

نمایندگان مجلس در بند (ژ) تبصره (۷) منابع درآمدی حاصل از فروش تولید مازاد بر برنامه پیش بینی شده پالایشگاه آبادان را جهت اجرای مرحله دوم طرح توسعه پالایشگاه آبادان در بودجه ۱۴۰۳ مشخص کردند.

به گزارش گروه سیاسی حیات، نمایندگان در نشست علنی نوبت صبح امروز (سه شنبه، 3 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 1403 کل کشور، با بند (ژ) تبصره (7) ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

در بند (ژ) تبصره (7) ماده واحده این لایحه آمده است: به شرکت دولتی تابعه ذیربط وزارت نفت اجازه داده می‌شود فراورده‌های نفتی تولیدی پالایشگاه آبادان مازاد بر برنامه مصوب تولید (معادل 370.000 بشکه در روز دریافت خوراک) را تا سقف دویست و سی میلیون (230،000،000) یورو، به فروش رسانده و پس از واریز به‌حساب شرکت نزد خزانه‌داری کل کشور، وجوه حاصل را صرف بازپرداخت تعهدات طرح توسعه و تثبیت این پالایشگاه کند.

همچنین در صورت افزایش خوراک دریافتی پالایشگاه آبادان به بیش از 430.000 بشکه در روز، فروش فرآورده‌های نفتی تولیدی از این محل تا سقف مبلغ چهارصد و هفتاد میلیون (470،000،000) یورو مازاد بر سقف مبلغ تعیین شده در صدر این بند، صرفاً برای تأمین منابع مالی اجرای مرحله دوم طرح توسعه و تثبیت این پالایشگاه مجاز است.

در صورت استفاده از تأمین مالی خارجی برای تکمیل این طرح، دولت مکلف به ارائه تضامین مربوط به بازپرداخت تسهیلات مربوطه می‌باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha