کد خبر 235919
۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۸

انهدام ۲ باند سرقت به عنف و خودرو در تهران

انهدام ۲ باند سرقت به عنف و خودرو در تهران

فرمانده انتظامی غرب استان تهران از انهدام ۲ باند سرقت به عنف و سارقین خودرو با ۱۶ متهم خبر داد و گفت: ۲۷ دستگاه خودرو که اسناد آن با خودروهای سرقتی جایگزین شده بود، شناسایی و توقیف شد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، سردار کیومرث عزیزی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع انهدام باند سندنمره خودرو و سارقین مسافرکش‌نما افزود: با گزارش مردم به پلیس در مورد سرقت خودروهای شخصی در غرب استان تهران با تشکیل کارگاهان خبره پلیس پرونده با جدیت پیگیری شد.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران با بیان اینکه 4 سارق خودرو در شهریار شناسایی و دستگیر شد، گفت: سارقین، اسناد خودروهای سند نمره تصادفی و یا خودروهایی را که دچار آتش‌سوزی شده‌اند را با خودروهای مشابه از رده خارج شده جایگزین و به فروش آنها اقدام می‌کردند.

سردار عزیزی با بیان اینکه دراین خصوص یک باند 11 نفره دستگیر شده است، افزود: 27 دستگاه خودرو که اسناد آن با خودروهای سرقتی جایگزین شده بود، شناسایی و توقیف شد.

وی به تکمیل پرونده باند سند نمره خودروها و ارجاع آن به دستگاه قضایی اشاره و تصریح کرد: 87 درصد خودروهای سرقتی در غرب استان تهران توسط پلیس کشف می‌شود.

سرداری عزیزی در ادامه به انهدام باند سارقین مسافرکش نما اشاره کرد و گفت: دو سارق مسافرکش‌نما در شهرستان‌های غرب استان تهران طعمه‌های خود را از بین خانم‌ها انتخاب و با استفاده از سلاح سرد به سرقت عنف اقدام می‌کردند.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران با بیان اینکه این سارقین از خودروهایی با شیشه دودی استفاده کرده و طلاجات خانم‌ها را به سرقت می‌بردند، افزود: همه گشت‌های انتظامی برای دستگیری سارقینی که با این شیوه به سرقت اقدام می‌کردند، فعال شده و عملیات‌های گسترده‌ای را انجام دادند.

سردار عزیزی تصریح کرد: در طی این عملیات یک دستگاه خودرو سرقتی در شهرستان ملارد توسط پلیس زمین‌گیر و با بازجویی و مواجه حضوری مشخص شد افراد دستگیرشده باند سرقت به عنف هستند.

وی به دستگیری 5 مال‌خر و سارق در رابطه با باند سرقت به عنف اشاره و تصریح کرد: این باند به 19 فقره سرقت طلا با ارزش 3 میلیارد تومان اعتراف کرده که با دستگیری مال‌خران، طلاهای مالباختگان به آن‌ها بازمی‌گردد.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران به کشف 5 دستگاه خودرو سرقتی از باند سرقت به عنف نیز اشاره کرد و گفت: سرقت‌ها در غرب استان تهران 5 درصد کاهش یافته است.

عزیزی همچنین با اشاره به کشف بیش از 8.5 تن‌ انواع مواد مخدر در شهرستان‌های غرب استان تهران خاطرنشان کرد: تلفات تصادفات جانی در غرب استان تهران 31 درصد کاهش یافته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha