کد خبر 235890
۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۱

بانک‌های متخلف جریمه شدند/ کوتاهی در پرداخت تسهیلات مسکن ملی پذیرفته نیست

بانک‌های متخلف جریمه شدند/ کوتاهی در پرداخت تسهیلات مسکن ملی پذیرفته نیست

رئیس هیات عامل صندوق ملی مسکن گفت: امیدوار هستیم با کمک بانک مرکزی و طبق دستور ارائه شده در شورای عالی مسکن قرارداد پرداخت یک میلیون تسهیلات نهضت ملی مسکن منعقد شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی حیات؛ مهدیار اسماعیلی گفت: در کارگروه ملی مسکن مقرر شد که با کمک بانک مرکزی قرارداد پرداخت یک میلیون وام مسکن تا پایان سال منعقد و تسهیلات پرداخت بشود.

روش‌های تامین مالی طرح نهضت ملی مسکن 

رئیس هیأت عامل صندوق ملی مسکن با اشاره به روش‌های دیگر تامین مالی طرح نهضت ملی مسکن علاوه بر منابع بودجه‌ای و بانکی گفت: استفاده از بازار سرمایه یا بازارهای موازی از روش‌های دیگر تأمین مالی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر سازمان ملی زمین و مسکن، شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید و شرکت بازآفرینی شهری به عنوان زیرمجموعه‌های وزارت راه و شهرسازی، گردش منابع خود را از طریق صندوق شروع کردند که پیش بینی می‌کنیم ۱۰ هزار میلیارد تومان به ظرفیت اعتباری صندوق ملی مسکن با این روند در سال آینده اضافه شود.

او افزود: در حال حاضر روند پرداخت تسهیلات ساخت مسکن به ویژه برای پروژه‌های نهضت ملی مسکن توسط بانک هابه ویژه بانک‌های خصوصی چندان مناسب نبوده و همین موضوع خود باعث شده که برخی از متقاضیان وسازندگان با مشکل مواجه شود و ما امیدواریم با همکاری بانک مرکزی و پیگیری آن این روند اصلاح شود.

اسماعیلی بیان کرد: طبق قانون از بانک‌های متخلفی که در زمینه پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن کوتاهی کرده اند جریمه اخذ شود که در این زمینه سازمان امور مالیاتی برگه‌های مالیاتی برای آن‌ها صادر کرده است، اما هنوز مبلغی به این صندوق واریز نشده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha