کد خبر 234497
۱۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۱

دبیر انجمن قطعه سازان خبر داد؛

فروش گسترده خودرو ازسوی ایران خودرو و سایپا به زودی

فروش گسترده خودرو ازسوی ایران خودرو و سایپا به زودی

دبیر انجمن قطعه سازان گفت: قرار است طرح فروش ۱۲۰ هزار خودرو ازسوی ایران خودرو و سایپا به زودی کلید بخورد آن هم با قیمت ۵ درصد زیر حاشیه بازار!

به گزارش گروه اقتصادی حیات؛ طرح فروش خودرو ازسوی ایران خودرو و سایپا در حالی هنوز از مسیر سامانه یکپارچه خودرو عبور می کند که دبیر انجمن قطعه سازان از مصوبه فروش ۱۲۰ هزار دستگاه خودرو تا پایان سال با قیمت ۵ درصد زیر حاشیه بازار خبر داد.

مازیار بیگلو با اعلام اینکه طرحی به تصویب و امضای وزارت صمت، خودروسازان و قطعه سازان رسیده است که تا پایان سال هر خودروساز (ایران خودرو و سایپا) ۶۰ هزار دستگاه خودرو با قیمت ۵ درصد زیر حاشیه بازار به فروش برسانند، گفت: براساس این طرح افراد می توانند به صورت مستقیم و تحویل روز خریدهای خود را انجام دهند؛ به نظر می‌رسد در صورت اجرایی شدن این طرح می‌توانیم روند صعودی قیمت‌ها در بازار خودرو را متوقف کرده و تا حدودی بازار را به تعادل برسانیم.

وی با تاکید براینکه متاسفانه با گذشت یک ماه از این صورت جلسه هنوز اقدامی برای اجرایی شدن آن صورت نگرفته است، افزود: براساس این طرح خودروسازان می‌توانند مازاد تولید خود را به فروش برسانند تا از این طریق ضمن رفع مشکلات مالی قطعه‌ساز و خودروساز روند پرداخت مطالبات نیز با سرعت بیشتری انجام شود. امروز مطالبات قطعه‌سازان بیش از ۵۰ همت است که ۱۲ تا ۱۳ همت آن سررسید شده است.

به گزارش «حیات»؛ باید دید آیا این فروش بزرگ مورد موافقت قرار می گیرد و اجرایی خواهد شد؟

انتهای پیام/ 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha