کد خبر 234001
۱۲ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۵

پرداخت ۲۳۵ هزار «وام ازدواج» و «فرزندآوری» مازاد بر سهمیه امسال

پرداخت ۲۳۵ هزار «وام ازدواج» و «فرزندآوری» مازاد بر سهمیه امسال

بنا بر اعلام معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، تا پایان روز ۱۱ دی ماه، ۱۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به متقاضیان پرداخت شده است و به منظور کاهش صف متقاضیان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و فرزندآوری، ۱۲۵ هزار فقره تسهیلات ازدواج و ۱۱۰ هزار تسهیلات فرزند، مازاد بر سهمیه‌های ابلاغی در سال جاری به متقاضیان پرداخت خواهد شد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ وحید یامین پور در صفحه خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: به منظور کاهش صف متقاضیان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و فرزندآوری، ۱۲۵ هزار فقره تسهیلات ازدواج و ۱۱۰ هزار تسهیلات فرزند، مازاد بر سهمیه‌های ابلاغی در سال جاری به متقاضیان پرداخت خواهد شد.

وی افزود: تا پایان روز ۱۱ دی ماه ۱۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به متقاضیان پرداخت شده است.

مطابق با قانون بودجه امسال، مبلغ وام ازدواج که به پرداخت آن در ماده ۶۸ قانون جوانی جمعیت نیز تاکید شده است، در سال جاری (۱۴۰۲) برای دختران زیر ۲۳ سال و پسران زیر ۲۵ سال ۲۲۰ میلیون تومان و برای سایرین ۱۸۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

این تسهیلات به هر یک از زوج‌هایی که تاریخ ازدواج آنها بعد از ۱/۱ /۱۳۹۸ است تعلق می‌گیرد و دوره بازپرداخت آن ۱۰ ساله است.

همچنین بر اساس قانون بودجه امسال مبلغ وام فرزندآوری که پرداخت آن در ماده ۱۰ قانون جوانی جمعیت نیز تاکید شده است، در سال جاری (۱۴۰۲) تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری به ازای فرزند اول ۳۰ میلیون تومان، به ازای فرزند دوم ۶۰ میلیون تومان، به ازای فرزند سوم ۹۰ میلیون تومان، به ازای فرزند چهارم ۱۲۰ میلیون تومان و به ازای فرزند پنجم و به بعد ۱۵۰ میلیون تومان پرداخت شود.

وام مذکور برای فرزندانی است که از سال ۱۴۰۰ به بعد به دنیا آمده‌اند و متقاضیان حداکثر تا دو سال پس از تولد فرزند می‌توانند درخواست دریافت وام فرزندآوری را ثبت کنند.

انتهای پیام

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha