کد خبر 232785
۳ دی ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۳

نقش برجسته‌ عراق در توسعه ثبات منطقه

نقش برجسته‌ عراق در توسعه ثبات منطقه

وزیر امور خارجه کشورمان با تمجید از نقش برجسته عراق در توسعه ثبات در منطقه، بر ضرورت تقویت تحرکات دیپلماتیک و بین المللی برای مقابله با جنایات رژیم صهیونیستی در غزه تاکید کرد.

به گزارش گروه بین الملل حیات، محمد حسین بحرالعلوم معاون وزیر خارجه عراق با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امورخارجه کشورمان در این ملاقات مناسبات بین ایران و عراق را نمونه‌ای بی نظیر در منطقه ارزیابی و اظهار داشت: سفرها و رایزنی‌های مستمر مقامات عالی دو کشور و اسناد پرشمار همکاری، منعقد شده فیمابین در سطوح و زمینه‌های متنوع نشانگر عمق مناسبات دوستانه است.

امیرعبداللهیان با تمجید از نقش برجسته عراق در توسعه ثبات در منطقه، بر ضرورت تقویت تحرکات دیپلماتیک و بین المللی برای مقابله با جنایات رژیم صهیونیستی در غزه تاکید کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران با مثبت ارزیابی کردن فرایند اجرای توافقنامه امنیتی دوجانبه، ضرورت عملیاتی شدن کلیه بندهای آن را مورد تاکید قرار داد.

محمد حسین بحرالعلوم معاون وزیر خارجه عراق نیز در این دیدار ضمن محکوم کردن ۷۵ سال اشغالگری صهیونیست‌ها خواستار اتحاد میان فلسطینی‌ها و همگرایی جهان اسلام در دفاع از فلسطین شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha