کد خبر 232766
۳ دی ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۰

بورل:

پوتین تصمیم دارد جنگ اوکراین را تا پیروزی نهایی ادامه دهد

پوتین تصمیم دارد جنگ اوکراین را تا پیروزی نهایی ادامه دهد

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز در مصاحبه‌ای اعلام کرد: «پوتین» تصمیم دارد تا جنگ اوکراین را تا پیروزی نهایی ادامه دهد.

به گزارش گروه بین الملل حیات، جوزف بورل مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز یکشنبه در مصاحبه‌ای به گاردین اعلام کرد: نکته مهم این است که ما چه کاری می‌توانیم انجام دهیم تا از پیروزی روسیه در جنگ جلوگیری کنیم. آماده ایم چه کار کنیم؟ آیا ما واقعاً آماده انجام هر کاری هستیم؟ این سووالی است که باید از خودمان بپرسیم.

مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تکرار ادعاهای روسیه هراسانه محور غرب در این خصوص مدعی شد: «پوتین» (رییس جمهور روسیه) نمی‌تواند به یک تکه از اوکراین راضی شده و اجازه دهد بقیه اوکراین متعلق به اتحادیه اروپا باشد؛ بلکه وی نمی‌تواند به یک پیروزی محدود ارضی خود را راضی کند.

جوزف بورل ادعا کرد: او از جنگ دست نمی‌کشد، به ویژه نه قبل از انتخابات آمریکا؛ چون ممکن است سناریوی بسیار مطلوب‌تری برای وی به ارمغان بیاورد. بنابراین ما باید برای یک درگیری با شدت بالا برای مدت طولانی آماده شویم.

وی گفت: «پوتین» تصمیم گرفته است تا جنگ را تا پیروزی نهایی ادامه دهد. موفقیت [روسیه] در گرو آوردن هر چه بیشتر مردم این کشور به میدان جنگ است. آنها در حال حاضر بیشترین تعداد کشته‌ها و تلفات در میدان نبرد را دارند!. در ماه فوریه ۱۵۰ هزار نفر در مرز اوکراین تجمع کردند. الان ۴۵۰ هزار نفر یعنی سه برابر بیشتر شده است.

این مقام اروپا افزود: روسیه هرگز نتوانسته به یک ملت تبدیل شود. همیشه یک امپراطوری بود، با تزار، با شوروی و اکنون با پوتین. … در نتیجه مسکو تهدیدی برای همسایگانش – و به ویژه برای ما است!

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha