کد خبر 232698
۳ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۲

معاملات مسکن در تهران ۶۵ درصد کاهش یافت

معاملات مسکن در تهران ۶۵ درصد کاهش یافت

بانک مرکزی اعلام کرد حجم معاملات مسکن نسبت به سال گذشته افت ۶۵ درصدی داشته است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی حیات؛ بانک مرکزی اعلام کرد حجم معاملات مسکن در سال جاری نسبت به سال گذشته افت ۶۵ درصدی داشته است. 

بر اساس آمار واحدهای مسکونی معامله شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور، متوسط قیمت یک متر مربع بنای واحد مسکونی معامله شده در شهر تهران در آذرماه ۱۴۰۲ به ۷۴۰.۹ میلیون ریال رسید که نسبت به ماه قبل ۲.۲ درصد کاهش نشان می‌دهد. - اخبار اقتصادی -

 تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی از تغییرات قیمت مسکن در شهر تهران نشان میدهد؛ متوسط قیمت یک متر مربع بنای واحد مسکونی معامله شده در شهر تهران در آذرماه ۱۴۰۲ به ۷۴۰.۹ میلیون ریال رسید که نسبت به ماه قبل ۲.۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.

بانک مرکزی تأکید دارد: این رشد منفی در آذر ماه در تداوم روند نزولی این مولفه از تیرماه سال جاری بوده است که این امر حاکی از برقراری آرامش نسبی در بازار معاملات مسکن شهر تهران به دنبال برقراری ثبات در بازار ارز و سایر دارایی‌ها در طی ماه های اخیر و نیز بواسطه برنامه های در دست انجام دولت درخصوص ساخت و عرضه مسکن در سطح کشور می‌باشد.

لازم به توضیح است در ماه مورد گزارش حجم معاملات مسکن در شهر تهران نسبت به ماه قبل معادل ۱.۲ درصد کاهش نشان می دهد و از مجموع ۲۲ منطقه شهر تهران، ۱۴ منطقه رشد قیمتی ماهانه منفی را تجربه نموده‌اند. این وضعیت می‌تواند نشانگر بروز افت‌های شدیدتر قیمت مسکن در ماه‌های آتی باشد.

انتهای پیام/ 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha