کد خبر 232692
۳ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۲

دومینوی استعفا در دانشگاه علوم پزشکی زنجان

دومینوی استعفا در دانشگاه علوم پزشکی زنجان

پس از برکناری یک‌شبه بختیاری رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی، چهار معاون این دانشگاه طی روزهای گذشته از سمت‌های خود استعفا دادند.

به گزارش گروه استان‌های حیات، حسن بختیاری رئیس علوم پزشکی زنجان که از 25 آذرماه سال 1400 در این سمت مشغول به کار شده بود، شامگاه چهارشنبه 22 آذرماه با اعلام وزارت بهداشت از این سمت برکنار شد. گفته می‌شود هیچ‌کدام از معاونان دانشگاه و مسئول روابط عمومی نیز از این جابه‌جایی مطلع نبوده‌اند.

بختیاری پیش از این در واکنش به هجمه‌ها و تخریب‌های علیه خود گفته بود: ترسی از برکناری ندارم و اگر روزی برکنار شوم در مطب کاری خود به کار طبابت مشغول خواهم شد ولی بنده به هیچ وجه مقابل ظلم کوتاه نخواهم آمد.

بعد از این برکناری، مشهود تقی‌لو معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و رئیس بسیج جامعه پزشکی استان نیز روز شنبه 25 آذر استعفای خود را از سمت معاون بهداشتی دانشگاه اعلام کرد و نوشت: "بر خود ننگ می‌دانیم در مجموعه‌ای که پشت حقِ آشکار را در مقابل فشارهای باندهای باطل ناجوانمردانه خالی کرد، مدیریت اجرایی داشته باشیم".

چند روز بعد از آن، حمیدرضا فلاح ابدی رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی هم با انتشار متنی استعفای خود را اعلام کرد. فلاح ابدی در متن استعفای خود به‌کنایه نوشت:

جهت ایجاد فضای مناسب برای انتخاب همکاران و مدیران همراه، بدین‌وسیله از سمت خود به‌عنوان ریاست دانشکده پزشکی زنجان کناره‌گیری می‌کنم تا در فضای آرام و بدون دغدغه مدیران مربوطه را انتخاب فرمایید.

با ادامه‌دار شدن حاشیه‌های دانشگاه علوم پزشکی زنجان، طی چند روز گذشته دو معاون دیگر دانشگاه علوم پزشکی زنجان استعفا دادند تا تعداد معاونان مستعفی دانشگاه به چهار برسد.

پنجشنبه 29 آذرماه، صفیه موسوی معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان از سمت خود استعفا داد و اعلام کرد دیگر تمایلی ندارد در این سمت مشغول به کار باشد.

روز گذشته هم مجید صادقی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه استعفای خود را اعلام کرد و در استعفای خود نوشت:

تکمیل، تجهیز، به بهره‌برداری رسیدن، قابل افتتاح شدن و پیشرفت پروژه‌های عمرانی درمانی، بهداشتی، آموزشی و... مانند مرکز آنکولوژی حضرت ولی‌عصر(عج) زنجان، مرکز سوختگی بیمارستان آیت‌الله موسوی(ره)، مرکز روانپزشکی مرحوم رجبعلی مقدم زنجان، پارک علم و فن‌آوری، خوابگاه 250نفره شهید سردار سلیمانی، کلینیک‌های ویژه خدابنده و ابهر، مسکن متخصصین خدابنده و ماهنشان، مراکز بهورزی ماهنشان و ابهر، ده‌ها مرکز جامع سلامت، خانه بهداشت و پایگاه‌ فوریت‌های پزشکی و... .

وی در ادامه استعفای خود نوشت: با عنایت به اینکه اعتقاد راسخ دارم اجرای عدالت، مقابله با زیاده‌خواهی‌ها و احترام به حقوق مردم و همکاران با نگاه کلیشه‌ای و حاشیه‌ای امکان‌پذیر نمی‌باشد و با توجه به شرایط به‌وجودآمده از سمت خود در معاونت توسعه و مدیریت منابع کناره‌گیری می‌کنم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha