کد خبر 232623
۲ دی ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۱

افزایش قربانیان جنگ غزه به ۲۰۲۵۸ شهید رسیده است

افزایش قربانیان جنگ غزه به ۲۰۲۵۸ شهید رسیده است

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که شمار قربانیان حملات رژیم صهیونیستی در غزه به ۲۰ هزار و ۲۵۸ شهید و ۵۳ هزار ۶۸۸ زخمی افزایش یافت.

به گزارش گروه بین الملل حیات؛ وزارت بهداشت فلسطین در غزه افزود: در شبانه روز گذشته بر اثر بمباران ها و حملات رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه، ۲۰۱ نفر به شهادت رسیدند و ۳۶۸ نفر نیز زخمی شده‌اند.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه تأکید کرد بدین ترتیب شمار کلی شهدای غزه به ۲۰ هزار و ۲۵۸ شهید و ۵۳ هزار ۶۸۸ زخمی افزایش یافت.

ساعاتی پیش، اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت غزه گفت: اشغالگران هنوز از کمک‌های پزشکی به عنوان سلاحی برای گرفتن جان‌های بیشتری در نوار غزه استفاده می‌کنند و باید قبل از اینکه وارد یک فاجعه فراتر از انتظارها بشویم، دشمن را وادار به وارد کردن کمک‌ها به غزه کرد.

وی اعلام کرد: آنچه وارد غزه می شود از ۷۰ کامیون در روز فراتر نمی‌رود و این در حالی است که نیازهای مردم مستلزم ورود هزار کامیون کمک است. از هفتم اکتبر تاکنون ۵۳ هزار مجروح در نوار غزه ثبت شده است که از این تعداد تنها ۴۱۱ نفر برای مداوا از غزه خارج شده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت غزه تاکید کرد: بیمارستان‌های رفح کوچک هستند و تیم‌های پزشکی قادر به ارائه خدمات نجات به مجروحان نیستند.

وی افزود: شهر رفح به یک منطقه فاجعه بهداشتی تبدیل شده است و بیمارستان ابویوسف النجار به دلیل کشتارهای اشغالگران توان خود برای ارائه خدمات درمانی به صدها مجروح را از دست داده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha