کد خبر 232242
۲۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۵

پایان کار رمال کلاهبردار در رباط‌کریم

پایان کار رمال کلاهبردار در رباط‌کریم

مرد رمال که با جلب اعتماد مشتریانش به بهانه بخت‌گشایی و گشایش کار و حل مشکلات میلیون‌ها تومان کلاهبرداری کرده بود دستگیر شد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ سرهنگ علی زنگنه فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم در این باره گفت: با شکایت چند نفر از افرادی که  توسط یک رمال و فالگیر در شهرستان رباط کریم مورد کلاهبرداری واقع شده بودند، پیگیری موضوع در دستور کار مأموران انتظامی قرار گرفت. مأموران کلانتری 16 وهن آباد با انجام اقدامات اطلاعاتی، مخفیگاه متهم را در رباط کریم مورد شناسایی قرار دادند، در تحقیقات پلیس مشخص شد فرد رمال از ساده لوحی و خرافه‌گرایی برخی شهروندان سوءاستفاده کرده و اقدام به کلاهبرداری از طریق فالگیری و رمالی می‌کرده است که با هماهنگی قضایی در عملیاتی، متهم حین انجام دعانویسی و رمالی دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم تصریح کرد: متهم با طالع‌بینی و فالگیری، با سوء‌استفاده از اعتماد قربانیان و دادن وعده‌های دروغین به آنها مبالغ زیادی پول دریافت می‌کرده که در تحقیقات انجام شده و بررسی‌های میدانی، متهم به جرم خود اقرار کرد.

سرهنگ زنگنه با اشاره به کشف مقادیر قابل توجهی آلات و ادوات رمالی، فالگیری و وجه نقد به صورت ریال و یورو از متهم و تحویل وی به مرجع قضایی، به شهروندان توصیه کرد: افراد سودجو، مسائل خرافاتی را به اشکال گوناگون در شبکه‌های اجتماعی رواج می‌دهند و به این طریق از اعتماد طعمه‌های خود سوء‌استفاده می‌کنند بنابراین شهروندان باید مراقب باشند تا با حساسیت و آگاهی بیشتر در دام رمالان و کلاهبرداران گرفتار نشوند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha