کد خبر 231347
۲۲ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۳

فوری؛ خبر خوش وزیر اقتصاد برای سهامداران عدالت

فوری؛ خبر خوش وزیر اقتصاد برای سهامداران عدالت

سود سهام عدالت در حالی قرار است از فردا واریز شود که وزیر اقتصاد نیز با تایید این موضوع، اعلام کرد سود ۴۵ میلیون سهامدار عدالت در دو مرحله واریز می شود.

به گزارش گروه اقتصادی حیات؛ بعد از اینکه مجید عشقی، رئیس سازمان بورس با اعلام اینکه مرحله اول واریز سود سهام عدالت از فردا کلید می خورد، سید احسان  خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز با تایید این موضوع گفت: سود سهام عدالت ۱۴۰۱ شرکت ها بعد از برگزاری مجامع آنها طی امسال و اخذ صورت های مالی نهایی از فردا حدود ۷۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان به ازای هر کدام از دارندگان حساب سهام عدالت پرداخت می شود.

وی افزود: امیدواریم با توجه به آنکه همچنان بخشی از شرکت ها سود سهام عدالت پرداخت نکرده‌اند تا پایان امسال باقی مانده سود سهام عدالت را همچنان به ۴۵ میلیون نفر بدهیم.

خاندوزی گفت: با تلاش همکاران در نانینو که سامانه هوشمندسازی یارانه آرد است  امکان جدید با پشتوانه دقیق علمی و فناوری و جوانان در جهت امور خیریه صورت گرفت و امیدواریم این حرکت در راستای  تسهیلات و شفافیت  بیشتر مردم  در امور خیریه قرار گیرد.

او در ادامه افزود: سال گذشته توافقی بین انجمن‌های خیریه و صندوق‌های قرض‌الحسنه و سازمان امور مالیاتی کشور انجام شد مبنی براینکه صندوق های قرض الحسنه که درخواست برخورداری از معافیت‌های قانونی مالیاتی را دارند به شرط شفافیت کامل صندوق می‌توانند از این مزیت استفاده کنند.

خاندوزی ادامه داد: صندوق‌ها و خیریه‌ها برای دریافت معافیت مالیاتی باید تمام پرداخت‌های صندوق قرض‌الحسنه را به اطلاع سازمان امور مالیاتی برسانند و پس از ایجاد شفافیت کامل می‌توانند از معافیت قانون استفاده کنند؛ بنابراین از این طریق هم هدف قانون‌گذار که به دنبال رشد این مجموعه‌های خیریه و قرض‌الحسنه با ارائه مشوق‌ها است، محقق می‌شود هم مشکلات مرتبط با فرارهای مالیاتی در قالب فعالیت خیریه‌ها برطرف می‌شود.

وزیر اقتصاد گفت: برای جلوگیری از این نوع فرار مالیاتی این توافق از سال ١۴٠١ به طور جدی در حال اجرا است.

به گزارش «حیات»؛ پیش از وزیر اقتصاد، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار خبر از واریز مرحله نخست سود سهام عدالت سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱ شرکت‌های سرمایه‌پذیر، به حساب سهامداران عدالت از فردا «پنجشنبه ۲۳ آذرماه» داده بود. 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha