کد خبر 230836
۱۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۳

زلنسکی در مراسم تحلیف «ترامپ آرژانتین» شرکت می‌کند

زلنسکی در مراسم تحلیف «ترامپ آرژانتین» شرکت می‌کند

رییس جمهور اوکراین در مراسم تحلیف رییس جمهور جدید آرژانتین شرکت می‌کند.

به گزارش گروه بین الملل حیات، به نقل از کی‌یف پست، ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین به منظور شرکت در مراسم تحلیف خاویر میلی، رییس جمهور جدید آرژانتین که به ترامپ آرژانتین شهرت دارد، راهی این کشور شده است.

دفتر ریاست جمهوری اوکراین اعلام کرد که زلنسکی با هدف حضور در مراسم تحلیف خاویر میلی که قرار است امروز برگزار شود، «در راه آرژانتین است.»

پس از پیروزی میلی در انتخابات، زلنسکی از طریق تماس تلفنی به وی تبریک گفت و در ادامه از وی بابت «حمایت آشکار از اوکراین» قدردانی کرد.

همچنین به نوشته رسانه‌های دولتی روسیه، دیمیتری فیوکتیستوف، سفیر روسیه در آرژانتین نیز قرار است در مراسم تحلیف میلی شرکت کند.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفته است که «مسکو برخی اظهارات خاویر میلی را در جریان کارزار انتخاباتی‌اش مورد توجه قرار داده است اما او را با اظهاراتی که بعد از تحلیف به زبان می‌آورد، قضاوت خواهد کرد.»

قرار است شماری از رهبران اروپایی در این مراسم شرکت کنند که از جمله آنها می‌توان به «فلیپه ششم» پادشاه اسپانیا، ویکتور اروبان، نخست وزیر مجارستان، سانتیاگو پِنا، رییس جمهور پاراگوئه، گابریل بوریک، رییس جمهور شیلی و لوئیس لاکایا پو، رییس جمهور اروگوئه اشاره کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha