کد خبر 230761
۱۹ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۲

طبق داده های شرکت کنترل کیفیت هوا:

۸ شهر استان تهران قرمز شد

۸ شهر استان تهران قرمز شد

بر اساس داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوا، میانگین کیفیت هوای مناطق ۲۲ گانه تهران با شاخص ۱۲۳، در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس است همچنین وضعیت ۸ شهر استان تهران قرمز است.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، طبق داده های شرکت کنترل کیفیت هوا، میانگین کیفیت هوای مناطق ۲۲ گانه تهران با شاخص ۱۲۳ در وضعیت نارنجی یعنی ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد. بر اساس این گزارش کیفیت ۹ منطقه تهران در وضعیت قرمز است. 

۸ شهر قرمز است

بر اساس این گزارش باقرشهر با شاخص ۲۰۰، اسلامشهر با شاخص ۱۵۸، پاکدشت با شاخص ۱۵۳، ملارد با شاخص ۱۵۹، قرچک با شاخص ۱۷۳، شهریار با شاخص ۱۵۷، ورامین با شاخص ۱۶۱ و بهارستان با شاخص ۱۶۱ در وضعیت قرمز آلودگی هوا قرار دارند.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای قابل قبول (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک (قهوه‌ای) است.

از ابتدای سال جاری تا به امروز در تهران ۹ روز هوای پاک، ۱۸۰ روز هوای قابل قبول، ۶۵ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۰ روز هوای ناسالم در روز شمار شاخص آلودگی هوا به ثبت رسیده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha