کد خبر 230559
۱۷ آذر ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۶

نخست وزیر سوریه وارد ایران شد

نخست وزیر سوریه وارد ایران شد

دقایقی پیش، نخست وزیر سوریه جهت حضور در پانزدهمین اجلاس کمیته عالی مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و سوریه وارد کشورمان شد.

به گزارش گروه بین الملل حیات، حسین عرنوس نخست وزیر سوریه بعد از ظهر امروز (جمعه، ۱۷ آذر ماه) به دعوت معاون اول رئیس‌جمهور و در صدر هیأتی بلندپایه از طریق فرودگاه مهرآباد وارد کشورمان شد.

وی قرار است مورد استقبال رسمی محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور قرار گیرد.

محمد جمشیدی، معاون امور سیاسی دفتر رئیس جمهور در این مورد، گفت: پانزدهمین اجلاس کمیته عالی مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور اصلی‌ترین برنامه حسین عرنوس در تهران خواهد بود و دیدارهایی با رئیس جمهور، رئیس مجلس و دبیر شورای عالی امنیت ملی هم خواهد داشت.

وی افزود: در راستای اجرایی کردن توافق‌های صورت گرفته در سفر رئیس جمهور کشورمان به سوریه، محورهای مورد توافق در آن سفر که پس از برگزاری جلسات کمیسیون‌های مشترک دو کشور نهایی شده است نیز در این سفر در قالب اسناد همکاری مشترک به امضا می‌رسد.

گفتنی است، همکاری‌های گسترده اقتصادی در زمینه‌های گمرکی، بانکی، ایجاد مناطق تجاری مشترک، گردشگری، انرژی، تأمین برق و… از جمله زمینه‌هایی است که در این سفر توسط هیأت‌های عالی رتبه ایران و سوریه مورد بررسی قرار گرفته و عملیاتی می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha