کد خبر 230301
۱۵ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۰

پاداش میلیاردی AFC به پرسپولیس برای حذف از آسیا!

پاداش میلیاردی AFC به پرسپولیس برای حذف از آسیا!

تیم های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا از AFC پاداش دریافت می‌کنند.

به گزارش گروه  ورزشی حیات؛ پرونده مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 24-2023 شب گذشته (سه‌شنبه) در منطقه غرب قاره کهن بسته شد و یک تیم از ایران و امارات، دو تیم از ازبکستان و چهار تیم از عربستان موفق شدند به جمع 16 تیم پایانی رقابت‌ها راه یابند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) برای هر دوره از مسابقات،‌ پاداش‌هایی برای تیم‌های حاضر در رقابت‌ها تعیین می‌کند. AFC برای فصل 24-2023 لیگ قهرمانان نیز مبلغ 50 هزار دلار برای تیم‌های برنده دور گروهی و 10 هزار دلار برای تیم‌هایی در نظر گرفته که در این مرحله مقابل رقیب خود مساوی می‌کنند. این رقم در مراحل حذفی به‌صورت تصاعدی افزایش می‌یابد.

سپاهان که بهترین عملکرد را در میان نمایندگان کشورمان داشته، سه پیروزی و یک تساوی به دست آورده و مجموعاً 160 هزار دلار از این دیدارها نصیب طلایی‌پوشان می‌شود. صعود به مرحله یک هشتم نهایی پاداشی 100 هزار دلاری برای تیم‌ها به همراه دارد که پاداش سپاهان را به 260 هزار دلار می‌رساند. البته این باشگاه بابت اتفاقات دیدار برگزار نشده با الاتحاد، 200 هزار دلار جریمه شده و ممکن است این رقم بابت جریمه سپاهان کسر شود.

پرسپولیس هم که از راهیابی به دور حذفی بازماند، در مرحله گروهی دو پیروزی و دو تساوی کسب کرده و پاداشی به ارزش 120 هزار دلار به این تیم تعلق می‌گیرد. نساجی هم که در اولین فصل آسیایی خود به دو پیروزی در لیگ قهرمانان دست یافت، پاداشی 100 هزار دلاری خواهد داشت.

به تیم‌های حاضر در دور یک چهارم نهایی مبلغ 150 هزار دلار و به چهار تیم پایانی لیگ قهرمانان آسیا پاداش 250 هزار دلاری پرداخت خواهد شد. قهرمان و نایب قهرمان آسیا نیز به ترتیب چهار و دو میلیون دلار دریافت می‌کند که سپاهان فرصت دستیابی به این پاداش‌ها را دارد.

البته همه این پاداش‌ها به احتمال فراوان به حساب باشگاه‌های ایرانی اعمال خواهد شد و به مطالبات فوتبال ایران نزد کنفدراسیون فوتبال آسیا اضافه می‌شود!

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha