کد خبر 229421
۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۹

«حیات» گزارش می‌دهد؛

جذاب‌ترین دیدار در قاره آسیا؛ این بازی را از دست ندهید

جذاب‌ترین دیدار در قاره آسیا؛ این بازی را از دست ندهید

دربی ریاض میان دو تیم الهلال و النصر می‌تواند یکی از جذابترین مسابقات حال حاضر فوتبال دنیا باشد.

به گزارش گروه ورزشی حیات؛ شاید تا سال گذشته کمتر کسی فکرش را می‌کرد به زودی در لیگ عربستان شاهد تقابل جذابی باشیم که چشم فوتبالدوستان نقاط مختلف دنیا را به خودش خیره کند. فصل جدید فوتبال عربستان و کوچ ستاره‌ها به این کشور از یک انتقال حیرت انگیز شروع شد، قرارداد فوق نجومی رونالدو با النصر عربستان تابویی را شکست تا پس از آن دیگر بازیکنان مطرح از جمله سادیو مانه، نیمار، کانته، بنزما و سایرین هم جرئت چنین ریسکی را به خود داده و چالش جدی حضور در یک لیگ آسیایی را تجربه کنند و از همین رو تقابل‌های جذابی را در این فصل از مسابقات این کشور شاهد خواهیم بود که یکی از آنها فردا برگزار خوهد شد.

شهر ورزشی ملک عبدالله روز جمعه و از ساعت ۲۱:۳۰ به وقت ایران میزبان بزرگترین بازی فوتبال ‏باشگاهی عربستان است: دربی ریاض بین الهلال و النصر. ‏ این دربی به میزبانی الهلال و در هفته پانزدهم لیگ حرفه‌ای این کشور موسوم به لیگ ‏روشن برگزار خواهد شد که به دو دلیل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است: اول ‏پروژه فوتبال عربستان برای جذب ستاره‌های بزرگ فوتبال که باعث شده دربی ریاض ‏حالا نه تنها در این کشور بلکه در سراسر دنیا بیننده داشته باشد. از سوی دیگر الهلال و ‏النصر در حال حاضر در رتبه‌های اول و دوم جدول لیگ روشن ایستاده‌اند و این به ‏حساسیت بازی اضافه کرده است. ‏ضمن اینکه این دو تیم سال‌ها با یکدیگر رقابت داشتند و هواداران آنها هم از سالیان قبل کری‌خوانی رایج میان هواداران دو تیم را با هم داشته‌اند و حالا حساس‌ترین دیدار میان این دو تیم در جریان اسست.

حسرت تقابل دو ستاره

جذاب‌ترین دیدار در قاره آسیا؛ این بازی را از دست ندهید

با اینکه کریستیانو رونالدو در بازی با پرسپولیس بعد از برخورد با علیرضا بیرانوند مصدوم ‏شد و حضور او در دربی با اما و اگر مواجه شده بود اما جدیدترین خبرها از عربستان ‏نشان می‌دهد رونالدو به زیاد به دربی خواهد رسید و مشکلی برای  تنها حسرت عربستانی‌ها ‏عدم حضور نیمار و تقابل او با کریس رونالدو است. نیمار در زمان حضور در اردوی تیم ‏ملی برزیل با پارگی رباط صلیبی مواجه شد تا فصل را از دست بدهد. ‏این تقابل اگر در بازی فردا شکل می‌گرفت جذابیت مضاعفی به بازی می‌داد و حضور رونالدو و نیمار در دو سمت میدان می‌توانست مهم‌ترین نبرد این بازی از دید رسانه‌ای باشد ولی این حسرت فعلاً برای  فوتبالدوستان در لیگ عربستان باقی خواهد ماند و برای دیدن آن باید مدت زیادی منتظر بمانند.

سابقه دیدارهای گذشته النصر و الهلال
در ۱۰۰ دربی گذشته الهلال به مراتب بهتر از النصر ظاهر شده است. آبی‌ها در ۴۰ ‏مسابقه پیروز شده‌اند و شمار پیروزی‌های النصر ۳۰ بازی بوده است. ۳۰ بازی دو تیم ‏هم با تساوی به پایان رسیده است. ‏در آمار گلزنی هم برتری با الهلال بوده است. زعیم عربستان تا کنون ۱۴۶ بار دروازه النصر ‏را در دربی‌ها باز کرده‌است و تیم فعلی کریس رونالدو در تاریخ خود ۱۱۶ بار موفق به گلزنی ‏به الهلال شده است. ‏

بیشتر دربی‌های گذشته دو تیم به زمانی برمی‌گردد که لیگ فوتبال عربستان با نام لیگ ‏حرفه‌ای فعالیت نمی‌کرد. از زمان تبدیل شدن لیگ باشگاهی این کشور به لیگ حرفه‌ای ‏در فصل ۰۹-۲۰۰۸ دو غول شهر ریاض تا کنون ۳۰ بار به مصاف هم رفته‌اند. در این دوره ‏زمانی هم برتری با الهلال بوده. آبی‌ها ۱۴ پیروزی به دست آورده و ۱۰ بار به النصر ‏باخته‌اند. ۶ بازی دو تیم هم با تساوی به پایان رسیده است. ‏

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha