کد خبر 226433
۲۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۵

ارسال پیامک شرکت در پویش ملی سلامت برای افراد بالای ۱۸ سال

ارسال پیامک شرکت در پویش ملی سلامت برای افراد بالای ۱۸ سال

مدیرکل دفتر بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: پویش ملی سلامت با هدف ارتقای شاخص‌های پرونده الکترونیک سلامت و تشخیص زودرس بیماری دیابت و پرفشاری خون در بین افراد جامعه، برگزار می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، کوروش اعتماد در حاشیه مراسم رونمایی از «پویش ملی سلامت» در ستاد وزارت بهداشت گفت: جمعیت هدف این پویش افراد بالای ۱۸ سال هستند که در مناطق روستایی، شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و ۹۳ شهر مجری برنامه «سلامت خانواده» که جمعیتی بالغ بر ۲۶ میلیون نفر هستند با پوشش ۱۰۰ درصد تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی افزود: در سایر مناطق کشور که ۲۸ میلیون جمعیت بالای ۱۸ سال داریم، نیز انتظار داریم شاهد پوشش ۷۰ درصدی پویش باشیم.

وی ادامه داد: از امروز ۲۰ آبان که تاریخ آغاز پویش است تا پایان ۱۵ دی انتظار داریم نزدیک به ۴۵ میلیون نفر از جمعیت بالای ۱۸ سال کشور از نظر پرفشاری خون و دیابت ارزیابی و غربالگری شوند.

مدیرکل دفتر بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت اظهار کرد: دلیل اجرای این پوش نیز این است که یک چهارم افراد مبتلا به دیابت در کشور و ۴۰ درصد افرادی که پرفشاری خون دارند از بیماری خود بی اطلاع اند.

اعتماد تصریح کرد: هدف اصلی ما در «پویش ملی سلامت» شناسایی زودرس این افراد، ارتقای سواد سلامت و کاهش عوارض ناشی از این دو بیماری است.

وی در پایان گفت: افراد می‌توانند با مراجعه به مراکز بهداشتی سراسر کشور در این پویش شرکت کنند. همچنین افراد بالای ۱۸ سال با مراجعه به لینکی که با پیامک برای آن‌ها ارسال خواهد شد، می‌توانند به صورت خوداظهاری بیماری پرفشاری خون یا دیابت خود را ثبت کنند.

گفتنی است، «پویش ملی سلامت» با شعار «آگاهی زودتر، مراقبت موثرتر» از امروز ۲۰ آبان تا ۱۵ دیماه ۱۴۰۲ در سراسر کشور اجرا می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha