کد خبر 225444
۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۱

مدیرعامل سازمان انتقال خون:

استانداردهای بین المللی انتقال خون اجازه ارسال خون از کشوری به کشور دیگر را نمی دهد

استانداردهای بین المللی انتقال خون اجازه ارسال خون از کشوری به کشور دیگر را نمی دهد

مدیر عامل سازمان انتقال خون اعلام کرد: استانداردهای بین المللی انتقال خون اجازه ارسال خون از کشوری به کشور دیگر را نمی دهد.

به گزارش گروه اجتماعی حیات، مصطفی جمالی مدیرعامل سازمان انتقال خون ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت شمار زیادی از مسلمانان غزه و ابراز همدردی با بازماندگان حوادث اخیر در این منطقه از اهدا کنندگان خون که برای حمایت از این خواهران و برادران دینی خود قصد اهدای خون دارند گفت: متاسفانه به دلیل دستور العمل های بین المللی و مسائل اپیدمیولوژیک و استانداردهای بالای حمل و نقل خون به عنوان یک بافت زنده، امکان ارسال خون از ایران به کشورهای دیگر وجود ندارد. 
 
وی از این حس نوعدوستی و حمایت و همدردی اهدا کنندگان خون تقدیر و تشکر کرد و افزود: طبق فرموده خداوند در قرآن کریم، هر فردی جان یک انسان را نجات دهد، گویی جان تمام انسانها را نجات داده است و کسانی که به نیت نجات جان انسانها خون اهدا می کنند از برترین مردمان هستند. وی از هموطنان دعوت کرد با آغاز سرما و نزولات جوی، اهدای خون را در برنامه خود قرار دهند و از هموطنان نیازمند به خون حمایت کنند زیرا در روزهای سرد سال مراجعات برای اهدای خون کاهش می یابد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha